Přípravný zápas spolu sehrály Pardubice a Inter INCHEBA Bratislava. Nejednalo se však pouze o sportovní událost, výtěžek putoval na pomoc potřebným.

Zápas zorganizovalo město Ledeč nad Sázavou ve spolupráci s BK JIP Pardubice. Patronát nad akcí převzal starosta města Zdeněk Tůma, krajský radní Petr Krčál a europoslanec Tomáš Zdechovský. Výtěžek z akce byl věnován na charitativní účely ledečské společnosti Háta, o.p.s. Ta je vedle Centra denních služeb Barborka i zakladatelkou Potravinové banky Vysočina. Dárkový šek na třicet tisíc korun si o přestávce převzala vedoucí CDS Ledeč nad Sázavou Eva Urbanová. Předali jí ho společně Zdeněk Tůma, starosta města Ledče nad Sázavou, Ivana Vítisková, ředitelka Gymnázia, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou, a Pavel Stara, předseda představenstva BK Pardubice.
Utkání začalo ve čtyři hodiny a návštěvníků dorazilo opravdu nad očekávání. Sportovní hala byla plná. O přestávce vystoupila děvčata z taneční skupiny ze Střediska volného času v Ledči nad Sázavou. Zápas skončil výsledkem 94 : 89 pro Pardubice.

Pro mnohé obyvatele Ledče to byla první příležitost zhlédnout profesionální basketbalové utkání.

„Nikdy jsem na basketbalovém utkání nebyla, jsem ráda, že mám tuto příležitost a navíc tím podpořím dobrou věc." nechala se slyšet Petra Kakáčková, která se na basketbal vypravila s celou rodinou.

Basketbalová ochutnávka se však v Ledči uskutečnila už v úterý, kdy dva hráči BK JIP Pardubice, Josef Příhonský a Joseph Wall, předvedli své dovednosti žákům základní a střední školy. Studenti obdivovali um basketbalistů, ale procvičili si i angličtinu v následné besedě s rodilým Američanem, který v Evropě působí již několik sezon.

„O přestávce zavítali oba baskeťáci i do Centra denních služeb Barborka. Nadšeně je tu přivítali zaměstnanci i klienti tohoto zařízení, které poskytuje sociální služby pro zdravotně a mentálně postižené z Ledče nad Sázavou i širokého okolí." uvedl Miroslav Krajcigr, předseda Potravinové banky Vysočina.

Andrea Provazníková