Soutěž měla dvě rychlostní zkoušky, které nabízely hned několik divácky atraktivních míst, a každou absolvovali soutěžní jezdci čtyřikrát. Ta první vedla ze Světlé přes Lipničku do Dolního Města a měřila 8.15 kilometru, druhá byla o necelý kilometr delší a vedla z Malčína přes Lučici do Olešnice.

Po zkušenostech z podobných motoristických podniků nasadili pořadatelé zvýšený počet pořadatelů, aby zajistili bezpečnost diváků a soutěžních posádek.

„Soutěž dopadla dobře, nedošlo k žádné havárii, jen trochu očesaný keř u trati a nějaká tyčka v plotě. Všichni dojeli do cíle zdraví," pochvaloval si při slavnostním vyhlášení vítězů ředitel soutěže Zdeněk Secký.

Do soutěže odstartovalo 55 soutěžních vozů a čtyřicet přijelo v sobotu v podvečer do cíle na světelském náměstí Trčků z Lípy. Již páté vítězství na Rallye Světlá slavil Martin Šikl na voze Mitsubishi Lancer EVO IX, který již několik let žije v Mnichově a zařadil se tak do pomyslné síně slávy této soutěže. O dramatičnosti soutěže svědčí fakt, že první a čtvrtý vůz v cíli od sebe dělila jen minuta a pět sekund.

Absolutní pořadí:
1. Šikl Martin, Vilímek Petr/Auto Kožmín, Mitsubishi Lancer EVO IX, 2. Gajar Pavel, Vanický Petr/ Autosport Gajar, Mitsubishi Lancer EVO 5, 3. Hrobský Petr, Wolf Adam, Autosport Košek Liberec, Mitsubishi Lancer EVO IX, 4. Lelek Janusz, Leja Krzysztof /Marway Polsko, Mitsubishi Lancer EVO, 5. Němec Zdeněk, Seitl Jakub, NCPOWER TEAM Fryšták, Volkswagen Golf 1 EVO 2.

Další info najdete na: www.tvstudiohb.cz

Jiří Víšek