Na tradiční závod Desert Express vyrazila posádka Ouředníček, Křípal po třech letech. A v depu se setkala i s několik rivaly z nedávné Rally Dakar.

Návrat do známých končin byl pro tým Toyota Gazoo Racing Czech úspěšný. Přestože se musel potýkat s celou řadou problémů, v cíli se radoval ze stříbrné pozice v mistrovství Maďarska, stejně jako z druhého místa ve Mistrovství FiA Central European Zone a zároveň i v celkovém pořadí. „To byly výsledky nad očekávání,“ přiznal spokojený David Křípal.

Česká reprezentace do osmnácti let se bude připravovat na mistrovství světa také ve Velkém Meziříčí.
Hokejová reprezentace dorostenců odehraje generálku na MS ve Velkém Meziříčí

Jaké problémy měli jezdci na mysli?

Ouředníček s Křípalem potřebovali po Dakaru vyzkoušet různá nastavení vozu Toyota Hilux GR T1+. Do plánů však zasáhla náhlá onemocnění dvou mechaniků i šéfmechanika. „Vše se zvrtlo na poslední chvíli,“ popsal těžké chvíle Tomáš Ouředníček. „Španělský šéfmechanik v nemocnici, britský inženýr v nemocnici a náš český kolega s angínou doma v posteli. Auto absolutně nepřipravené, servisní kamion stále nevyložený a zaprášený po Dakaru. Ale David prohlásil, že to zvládneme, že je to prostě jen další maratónská etapa a tak jsme nakonec vyrazili sami.“

V prvním letošním domácím duelu zdolali Vysočina Gladiators (v černém) ústecké Blades 49:7.
Domácí premiéra na jedničku. Gladiators nachystali Blades velikonoční nadílku

A vyplatilo se. Byť se během závodu musela posádka vyrovnat i s problémy s navigací, konečné umístění všechny trable hodilo za hlavu. „Jsme s celým víkendem velmi spokojeni. Auto vydrželo bez servisu, organizace závodu byla skvělá, počasí úžasné a závodní atmosféra na jedničku,“ zhodnotil Desert Express Ouředníček.

„Víme, na čem musíme zapracovat, auto teď již musí na celkovou repasi, doplníme běžný tripmaster a budeme se dál připravovat na Rally Dakar 2025,“ dodal Křípal.