Po třech titulech v extralize mužů v řadě chce další úspěchy. „Sezona 2022/2023 byla pro klub v každém případě úspěšná. Muži obhájili mistrovský titul, navíc v úchvatném superfinále, v němž hrály dva nejlepší extraligové týmy. Trochu mi bylo El Niňa líto, ale vítěz mohl být jen jeden. A byl jsem moc rád, že jsme to byli my,“ připomenul vyvrcholení sezony v mužské extralize manažer HB Ostrov Miroslav Jinek. HB Ostrov získal titul po výhře 3:2, rozhodovalo se až v pátém setu pátého utkání.

Dva superfinálové body zařídil o prvním květnovém pátku Tomáš Tregler, v play off výrazně bodoval Pavel Širuček a důležité body přidával Tomáš Martinko, třetí muž v týmu hrajícího trenéra Dmitrije Prokopcova. „Základem poslední titulu byl silný dvojblok Pavel Širuček, Tomáš Tregler. Oba se výborně doplňovali,“ všiml si Miroslav Jinek.

Družstvu se povedlo téměř všechno, neobhájilo pouze prvenství v domácím poháru, ve finále v prosinci loňského roku nestačil HB Ostrov na pražské El Niňo. „Přičítám to náročnému podzimnímu programu. Hráli jsme Ligu mistrů, museli hodně cestovat, to se na družstvu podepsalo,“ vzpomenul manažer HB Ostrov na podzimní sportovní události.

Právě vystoupení v Lize mistrů se stalo dalším úspěchem havlíčkobrodských stolních tenistů. „Dostali jsme se mezi nejlepších dvanáct klubů v Evropě, i když jsme byli nasazeni jako číslo dvacet. Výrazně na sebe upozornil Tomáš Martinko, který vyhrál v Düsseldorfu ve čtyřech setech nad Antonem Källbergem, jehož tam nikdo neporazil pět let,“ poukázal na zajímavý moment Miroslav Jinek.

Trenér Jindřich Adamec v pondělí skončil na lavičce divizních fotbalistů Havlíčkova Brodu. Důvodem je neuspokojivé postavení týmu na předposlední příčce tabulky.
Slovan mění trenéra. U fotbalistů Havlíčkova Brodu skončil kouč Jindřich Adamec

Velkým úspěchem havlíčkobrodského klubu jsou tituly mistra republiky ve dvouhře i čtyřhře pro Pavla Širučka i medailová umístění Tomáše Treglera, Tomáše Martinka a Anety Širučkové.

Dařilo se mužskému béčku, které ovládlo první ligu a dostalo se do baráže o nejvyšší soutěž. „Béčku se sezona povedla, šanci na kvalitní zápasy zde dostávali další hráči. Do extraligy jsme ale s béčkem nechtěli, první liga je pro toto družstvo ideální,“ připomenul Miroslav Jinek.

Do nadcházející sezony půjde HB Ostrov s několika zajímavými změnami. V klubu skončil Dmitrij Prokopcov. „Odchází do Chodova, kam se přesouvá extraligový Cheb. Po sezoně mu vypršela smlouva,“ řekl na adresu Dmitrije Prokopcova Miroslav Jinek. Zajímavostí určitě je, že v novém klubu bude třiačtyřicetiletý Dmitrij Prokopcov působit jako hráč, nikoliv jako trenér.

Trenérem mužského áčka v HB Ostrov se stal zkušený Tomáš Demek, který už v Havlíčkově Brodě na různých postech působil řadu let.

Nečekaně jednoznačně dopadlo derby 23. kola krajského přeboru. Juniorka Nového Města na Moravě (v šedých dresech) doma v neděli smetla Novou Ves (v modrobílém) 6:1.
Prokletí domácí půdy prolomeno. Derby opanovali fotbalisté juniorky Vrchoviny

Mistrovský hráčský kádr ve složení Pavel Širuček, Tomáš Tregler a Tomáš Martinko zůstává, áčko pro příští sezonu navíc posílí loňský domácí šampion ve dvouhře David Reitšpies, který míří na Vysočinu z Chebu.

Extraligu by dál měli hrát i Radek Skála a Ondřej Květon, kteří půjdou na hostování.

Výrazně se změní kádr družstva extraligových žen, které prošly jako nováček soutěže v minulé sezoně do semifinále play off. „Ženám patří za minulou sezonu moje obrovská poklona. A nemůžu zapomenout na obrovskou práci, kterou s družstvem odvedl Bohumil Vožický,“ ocenil výsledky družstva žen i jejich trenéra Miroslav Jinek.

Zdůraznil přínos Anety Širučkové, která se vrátila ke stolnímu tenisu jen několik týdnů po porodu, Lindy Záděrové, která byla oporou do svého listopadového zranění ramene, i výkonnostní posun Terezy Pytlíkové, která byla už u postupu žen HB Ostrov mezi elitu.

Fotbalisté Křižanova (v oranžových dresech) si o víkendu s chutí zastříleli. Stařeč doma zdolali jednoznačně 7:0.
Vyhrát chtěli pouze fotbalisté Křižanova, Stařeč byla v útoku naprosto neškodná

Pro novou sezonu se družstvo rozloučilo s Běloruskou Daryou Kiselovou, která výrazně přispěla ke klubovému úspěchu ve druhé polovině sezony, i s Egypťankou Hamed Fagr Adel Mohamed Shomanovou a do klubového béčka přejde zmíněná Tereza Pytlíková. „Obě tyto cizinky nám hodně pomohly, ale končí. Ze svých mateřských zemí se k nám komplikovaně dostávaly, chceme jít jinou cestou,“ poznamenal Miroslav Jinek a odtajnil nová jména pro sezonu nadcházející.

Anetu Širučkovou a Lindu Záděrovou, která už po zranění a operaci ramena začala s tréninkem, doplní talentovaná reprezentantka v kategorii U15 Veronika Poláková, která přichází z Vlašimi. Do Havlíčkova Brodu zamířily i letošní mistryně republiky ve dvouhře i čtyřhře Zdena Blašková z SK Dobré a dvaadvacetiletá Slovenka Taťána Kukuľková. U žen zůstává Bohumil Vožický, který zastává i funkci šéftrenéra klubu.

S posíleným družstvem žen bude havlíčkobrodský klub hrát o nejvyšší příčky. „Chceme útočit na double, tedy i ženy budou hrát v nové sezoně o titul,“ doplnil informaci o smělém plánu HB Ostrov jeho manažer Miroslav Jinek.