Královo Pole postavilo proti Jiskře dvě členky extraligového áčka a to bylo znát především v rozhodujících momentech pátečního i sobotního utkání. „Nehráli jsme špatný volejbal, opticky vypadala hra jako celkem vyrovnaná, obrovský rozdíl byl v koncovce. Soupeř byl hodně efektivní, my jsme ztráceli i dobré rozehry,“ komentoval zápasy v Brně trenér havlíčkobrodských volejbalistek Petr Dostál.

Šance na dílčí úspěch v podobě zisku setu měly brodské volejbalistky v sobotním měření sil, ani tu nakonec neproměnily. To už se muselo družstvo obejít bez zkušené blokařky Zuzany Dolejší, která v sobotu nedohrála kvůli zraněnému palci.

V barvách havlíčkobrodské Jiskry hrály v pátek Zuzana Dolejší, Michaela Jechová, Kristýna Šťastná, Tereza Křižanovská, Adéla Zeithamová, Kristýna Pecová, Renáta Vašíčková, Adéla Hodková, Natálie Stehlíková a Aneta Coufalová. V sobotu ze sestavy vypadly Vašíčková, Coufalová a po zranění Dolejší.

V zimní přestávce se musí divizní fotbalisté Staré Říše (v červeném) pořádně připravit, aby jarní záchranářské boje, které je čekají, dokázali zvládnout.
Fotbalisty Staré Říše čekají záchranářské boje. Podzim jim totiž vůbec nevyšel

V neděli cestovala Jiskra do Brandýsa dokonce jen se šesti hráčkami. Kompletní juniorská reprezentace pak byla logicky nad síly Havlíčkova Brodu. „Hráli jsme proti nejlepším juniorkám z celé republiky, moc šancí na lepší výsledek jsme neměli, ani když soupeř prostřídal. Výběr juniorek měl jasnou výškou převahu, na výsledku i na hře se to projevilo,“ hodnotil realisticky nedělní dopolední utkání Petr Dostál.

Na postu blokařky musela zaskočit Aneta Coufalová, spolu s ní utkání odehrály Tereza Hodková, Adéla Hodková, Michaela Jechová, Kristýna Pecová a Kristýna Šťastná.

Zajímavostí bylo, že v juniorském výběru nastoupila Lenka Prchalová, která s volejbalem začínala v Havlíčkově Brodě a v současnosti hraje v Brně.

I. liga volejbalu žen, skupina B, 13. a 14. kolo:
Královo Pole B – Jiskra Havlíčkův Brod 3:0 (16, 18, 16) a 3:0 (17, 14, 24)

I. liga volejbalu žen, skupina B, 5. kolo:
SCM-ČVS-JKY (Sportcentrum Brandýs) – Jiskra Havlíčkův Brod 3:0 (13, 13, 14)