Vy jste hned po sestupu z extraligy ohlásili návrat zpět. Jste tedy zatím spokojený?
Já si myslím, že sezona se pro nás vyvíjí dobře, i když se nám teď pár zápasů nepovedlo. To nic nemění na tom, že ten tým máme poskládaný dobře. Jsem rád, že je u nás Franta Výborný a věřím, že uděláme vše, abychom se vrátili do extraligy.

Byla tam skepse po sestupu? Určitě byly nepříjemné pocity…
Po tom sestupu byly nepříjemné pocity, bylo to velké zklamání. Člověk se snaží něco dělat čtyři roky, snaží se to posunout dopředu. Chtěli jsme se spíše stabilizovat v extralize, a ne hrát pořád baráž. Bohužel, jsme asi těch baráží hráli moc, že prostě se tak dlouho chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. To se nám, bohužel, nyní stalo. Byla potom určitá skepse, ale život jde dál a sponzoři se od nás neodvrátili. Partneři nám zůstali, takže ta šance se vrátit je veliká.

Říká se vám barážový klub (Boleslav má v názvu BK – pozn. autora), takže letos byste v ní rád pokračoval?
Letos bychom to chtěli znovu potvrdit. A to, že se nám různě posmívali, s tím se nedá nic dělat. My jsme chtěli zanechat tradici v názvu a BK je něco výjimečného. HC má v názvu skoro každý klub.

Měl jste hned po sestupu chuť do práce, nebo tam bylo nějaké vákuum?
Nebylo tam v podstatě žádné vákuum. My jsme prohráli ve čtvrtek nebo v pátek a už o víkendu jsme si museli celé vedení sednout a rozdělit si práci. Začali jsme pracovat hned, shánět prostředky a nastartovat novou vlnu.

Než jste začal pracovat v boleslavském hokeji, tak byl pro vás sport číslo jedna tenis. Už jste si zvykl na změnu?
Je to už dlouho, co jsem u hokeje. Jsem u sportu, a to je pro mě důležité. Jestli je to hokej nebo tenis, je jedno. Je to pořád něco, čím člověk od malinka žil. Dělám ve vedení BK pátým rokem a jsem rád, že u toho můžu být. Ještě bych si přál, aby se nám povedlo se vrátit zpátky, aby za námi dobře odvedená práce byla vidět.

Vás to vždy táhlo k hokeji, nebo to byla spíše náhoda?
Já si myslím, že historicky má hokej a tenis hodně společného. Dříve hráči jako Drobný a Zábrodský hráli v létě tenis a v zimě hokej. Nějakým stylem se tenisti a hokejisti prolínají, kamarádíme se, vídáme se občas. Ať je to Štěpánek s Jágrem, já se stýkám s Vencou Prospalem nebo Romanem Hamrlíkem. Navštěvoval jsem některé jejich zápasy v Americe.  Asi je tam nějaká vzájemná úcta nebo jestli jim ten puk lítá rychle a nám ten míček (smích).

Už se považujete za hokejového odborníka?
Ne, to vůbec ne. Na to si rozhodně nehraji. V klubu na to máme lidi, kteří se hokeji věnují od malinka. Samozřejmě co Čech, to trenér, takže si svoje řeknu (smích). Nepasuji se do té role, že bych tomu rozuměl.

Jste v Havlíčkově Brodě, kterému se nedaří. Jak vy tento klub vnímáte?
Musím říci, že jsem tady poprvé a strašně mě překvapil stadion. Ten je strašně pěkný. Opravdu se mi tady líbí. A v první třetině odehráli domácí výborný obranný hokej. Jsem překvapený, jak hrajete pěkný hokej, ale bohužel, ty výsledky někdy neodpovídají hře. Těžko se to dá takto soudit.

Minulý týden byl hodně tenisový. Vy jste byl přímo v O2 aréně, tak jak jste si  užíval Davis cup?
Užíval jsem si to ohromně. Já jsem byl i před čtrnácti dny na poháru Federace. Je to úžasné, že se vyhrají obě tyto trofeje a obě doma v Praze. Tohle jsme dokázali jenom my a Amerika. Atmosféra byla úplně super.

Vy jste našim tenistům věřil od začátku, nebo jste měl pochybnosti?
Já jsem byl optimista, když jsem se dozvěděl, že nebude hrát Nadal a když jsme my zvolili rychlý povrch, tak jsem věděl, že šance je veliká. Ale když jsem viděl hrát Ferrera, tak jsem se trochu zalekl. Jenže Radek Štěpánek odehrál parádně poslední zápas. Klobouk dolů.

Radku Štěpánkovi přesně vyhovovala půda, kterou měl. Plná aréna, ten pocit, že to může rozhodnout. Tohle je, co mu sedí. Je to tak?
Tam bylo víc těch událostí, co mu vyhovovalo. Ať to byl rychlý povrch, diváci ho hnali dopředu, za třetí mu pomohl výborně sehraný dabl (čtyřhra – pozn. autora). A v neposlední řadě to Almagro psychicky nezvládl. Radek má daleko více zkušeností a ty zužitkoval.

Vaše sestra Helena byla taky velice úspěšná tenistka, ale nyní není o ní slyšet. Co ji naplňuje?
Helena studovala šest let psychologii v Olomouci a teďka je u doktora Cimického v ordinaci. Tím ona žije , naplňuje jí to a tvrdě si za tím šla. Hodně jí to baví.

Cyril Suk
Bývalý československý a český reprezentant v tenise – specializoval se na čtyřhry
Narozen: 29. ledna 1967
Úspěchy
Paříž 1991 – vítěz ve smíšené čtyřhře s Helenou Sukovou
Wimbledon 1992 – vítěz ve smíšené čtyřhře s Helenou Sukovou
Wimbledon 1996 – vítěz ve smíšené čtyřhře s Larisou Neilandovou
Wimbledon 1997 – vítěz ve smíšené čtyhře s Helenou Sukovou
US Open 1998 – vítěz čtyřhry se Sandonem Stollem
2003 – nehrající kapitán týmu Česka v Davisově poháru
Profese: 2007 – ? marketingový manažer BK Mladá Boleslav