Další dramatickou podívanou viděli diváci v sobotu v novoveselské ZDT Aréně při utkání šestého extraligového kola mezi házenkáři Nového Veselí a Zubří. Úspěšnější v něm byli hráči domácího Sokola, kteří si vítězstvím 32:30 připsali už pátý stoprocentní zisk v sezoně.

Na první branku se čekalo až do třetí minuty, kdy se prosadil novoveselský Dodica. To jakoby jeho celek nakoplo a v osmé minutě svítilo na světelné tabuli skóre 5:1.

Několikabrankový náskok si svěřenci trenéra Petera Kostky udržovali po většinu prvního dějství, v jeho závěru se ovšem začali prosazovat také házenkáři valašského klubu. Do poločasové přestávky tak celek z Vysočiny odcházel za nejtěsnějšího vedení 14:13. „Postupem času se snížilo tempo hry, což nám vůbec nevyhovovalo,“ přiznal trenér Veselí Peter Kostka.

Prakticky pořád o krok pozadu byli v sobotním domácím utkání proti Hlučínu (v zelených dresech) fotbalisté Velkého Meziříčí (v červeném).
Hodně nepovedený zápas. Fotbalisté Velkého Meziříčí doma vysoko podlehli Hlučínu

Ve druhém poločase se na palubovce odehrávala neuvěřitelná bitva doslova o každý metr. Zubří se necelou čtvrthodinu před závěrečnou sirénou dostalo poprvé v zápase do vedení a zdálo se, že by mohlo mít více sil.

Závěrečná desetiminutovka diváky musela zvedat ze sedadel. O branku vpřed byli dlouho hosté, ale tři minuty před koncem Dodica skóre obrátil na stranu Nového Veselí – 29:28.

Už tradičně pak domácí podržel gólman Schams, díky němuž už si klub z Vysočiny závěrečné vteřiny pohlídal. „Na chlapce jsem nesmírně hrdý. Už druhý týden totiž bojujeme s virózou a různými zdravotními problémy. I přesto jsme šli přes bolest a nechali na palubovce všechno. Toto poznání mě potěšilo možná ještě více než samotný úspěšný výsledek,“ usmíval se po výhře 32:30 Peter Kostka.

NOVÉ VESELÍ - ZUBŘÍ 32:30
Sestava a branky: Schams, Martin Štohanzl – Dodica 10, Ptáčník 6, J. Flajsar 4, Gregorovič 4, Halíček 4, Krčál 2, Bartůněk 1, Burnazovič 1/1, Melichar, Parolly, Štěpán, Miroslav Štohanzl, Tomášek, Veselý. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. ŽK: 0:0. Vyloučení: 2:3. Diváci: 500. Poločas: 14:13.