Ve 2. šachové lize má Vysočina trojí zastoupení, před posledním kolem si nejlépe vede Gambit Jihlava, který však v utkání desátého kola prohrál s TRW Vlašim vysoko 7 : 1 a ztratil jak první místo, tak postup do 1. ligy. Vítězství 5,5 : 2,5 si naopak veze z Kutné Hory jihlavský Gordic.

Oba týmy hrají ve skupině 2. ligy „C" a v tabulce před posledním kolem je Gambit na 4. místě s 19 body, stejně jako druhý a třetí ŠK Říčany a ŠK Kutná Hora. Gordic s 18 body figuruje na pátém místě. Vítězstvím v Jihlavě tak má do první ligy vykročen ŠK TRW Vlašim.

Jiskra Havlíčkův Brod, nováček ve skupině 2. ligy „D", zajížděl za soupeřem do vzdálených Velkých Losin a vrátil se s prohrou 6:2, v tabulce zaujímá 11. místo.

Pokračovala i druhá nejvyšší krajská soutěž, ve které padlo překvapivé, ale zasloužené vítězství ŠK Světlá nad Sázavou „B" nad Žďárem nad Sázavou „B". Stejně tak se nečekala remíza „C" Jiskry Havlíčkův Brod s ŠK Caissa Třebíč „C".

Na čele tabulky přes prohru zůstává TJ Žďár nad Sázavou „B" s 19 body před trojicí pronásledovatelů s 18 body, kterými jsou  ŠK Světlá nad Sázavou, ŠK Caissa Třebíč „C" a a Gambit Jihlava „C". Do konce soutěže zbývají dvě kola a o vítězi není rozhodnuto.

Tým Jiskry Havlíčkův Brod „C" je tvořený zejména mladými nadějnými šachisty, kteří v utkáních s dospělými sbírají zkušenosti, ale i cenné body nad silnými soupeři. V utkání s Caissou Třebíč „C" vynikl zejména Jiří Kaser, který na první šachovnici v hezké partii porazil v miniaturce zkušeného hráče. Nejmladší hráč utkání, čtrnáctiletý Jakub Satrapa, po čtyřech hodinách hry, remizoval s Liborem Janákem, ale měl velmi blízko k vítězství.

Václav Paulík