Vrcholem byl domácí zápas s Borussii Düsseldorf, na který našlo cestu 800 diváků.

Bohužel se nikdo nedostavil z České asociace stolního tenisu (ČÁST). „Je to neúcta ke klubu, k hráčům, ale i ke stolnímu tenisu," říká v rozhovoru šéf STEN marketingu HB Ostrov Miroslav Jinek.

Mirku, jak zpětně hodnotíte poslední zápas Ligy mistrů s Düsseldorfem?

Já jenom pozitivně. Tam nejde říci nic negativně. Super vyrovnané zápasy. Kdyby Petr Korbel ve svém zápase vyhrál druhý set, kdy vedl 9:6, tak jsme dokonce mohli útočit na postup. Byla to skvělá show. Celá Liga mistrů byla z naší strany velmi povedená.

S Masatakou Morizonem jste mohli pomýšlet i na postup do čtvrtfinále. Co říkáte na to, že se ve stejný datum hrála v Japonsku kvalifikace na MS?

Je to těžké. Masa nám řekl, že by rád byl v Brodě, ale zároveň chce i reprezentovat Japonsko na MS. Zkoušeli jsme to přes reprezentační trenéry, ale k dohodě nedošlo. Vloni Liga mistrů končila 5. prosince, letos o čtrnáct dní později. Bylo nejspíš těžké najít datum.

Určitě jste si zápas užil i tak, byla fantastická atmosféra…

Za tři a půl roku, co to děláme, tak to byl divácký rekord. Zážitky moc nemám, protože jsem byl v tranzu. Máme s Tregym (Tomášem Treglerem – pozn. autora) rituál, že se štípeme do kolena a máme i různé další rituály. Samozřejmě se to odehraje na stole, ale tohle k tomu patří. Každý, kdo nebyl, může jenom litovat.

Zápasu nebyl přítomen nikdo z ČAST. Jaký na to máte názor?

Není to jenom o tomto zápase. Za dva roky jsme odehráli šest domácích a šest venkovních zápasů v Lize mistrů a nikdo z vedení nebyl přítomen. Vnímám to jako velkou neúctu k hráčům, klubu a stolnímu tenisu vůbec a Havlíčkovu Brodu. Bylo tady na domácích zápasech kolem tří tisíc pingponkářů, kteří si toto vedení zvolili a oni se jim nepřijedou ani ukázat. Je to prostě z jejich strany na zamyšlenou.

Atmosféru si užíval i nejlepší evropský hráč a legenda Timo Boll, který se v Havlíčkově Brodě představil po zranění kolene…

Timo Boll si plácal s hráči při nástupu, tleskal do rytmu při fandění a užíval si atmosféru. Po zápase se ochotně fotil a podepisoval třem stovkám fanoušků, kteří zůstali na autogramiádu. Tento chlapík mě mile překvapil svou skromností.

O den později jste vyhráli v Hodoníně Český pohár. Kam řadíte tento úspěch?

Vyhrát Český pohár je vždycky příjemné. Ale pro nás to bylo náročné. Osobně bych to rád hrál ve dvou dnech a sehnal generálního partnera. Smutné je, že se to hrálo před 50 lidmi a z toho dvacet fanoušků bylo z Havlíčkova Brodu.

Postoupili jste ze třetího místa do ETTU. Jaké máte cíle v tomto evropském poháru?

Máme francouzský tým Istres Tennis de Table, za který hraje Benjamin Brossier, toho známe z loňského působení v Angers. Já si myslím, že jsme favoriti, musíme si dát pozor i na Egypťana Omara Assaru. Začínáme 15. ledna na půdě Istresu a samozřejmě chceme postoupit.

Máte šanci tento pohár vyhrát?

Síla určitě je. Když bude Masa, tak máme velkou kvalitu. Pro mě je největším favoritem rakouský tým Weinviertel Niederösterreich. Na ten narazíme, pokud vyřadíme Istres. Takže by nás čekala další výzva.

Slíbil jste hráčům odměnu za Düsseldorf, co to bylo?

Udělali jsme si vánoční večírek na Moravě ve sklípku.

Jak jste zatím spokojený s výkony svého týmu po polovině sezony?

Nic jiného než spokojenost být nemůže. Vedeme extraligu bez ztráty kytičky, v Lize mistrů jsme podali vynikající výkony. Splnili jsme cíl postoupit do poháru ETTU a navíc vyhráli domácí pohár. Tyto výsledky hovoří myslím za vše.