Vstup do pohárového zápasu měli hráči Sokola na domácí palubovce hodně nevydařený. I to bylo ještě možná příliš mírné hodnocení.

Házenkáři Jičína v první minutě hned dvakrát skórovali, což jakoby předurčilo vývoj zápasu v následující čtvrthodině. Hosté prakticky každý svůj útok zakončili přesným zásahem, naopak domácí soubor se v útoku trápil. V 17. minutě tak na světelné tabuli svítilo hrůzostrašné skóre 3:10!

Poté už se svěřenci trenéra Petera Kostky konečně probrali a postupně začali velké manko branku po brance stahovat. Do poločasové přestávky se jim podařilo ztrátu stáhnout na přijatelný rozdíl tří branek - 10:13.

S letošním podzimem se fotbalisté Nové Vsi (v modrých dresech) rozloučili ziskem tří bodů. Těsná výhra 1:0 nad Chotěboří se ovšem na domácí půdě nerodila lehce.
Výhra, ale s velkou výstrahou. První půle od nás byla hanebná, zlobil se Pohanka

Ve stejném trendu probíhal druhý poločas, poprvé se Sokolu podařilo skóre dorovnat necelou čtvrthodinu před koncem - 19:19. Poté ovšem Jičín opět odskočil a osm minut před koncem měl tři branky k dobru - 20:23.

Ještě čtyřicet vteřin před sirénou vedli hosté o dvě branky, přesné zásahy Burnazoviče a vteřinu před koncem Melichara znamenaly vyrovnání na 26:26. Rozhodnutí tak musel přinést sedmičkový rozstřel.

V něm hostující celek dvakrát neuspěl, naopak všichni čtyři exekutoři v dresu Nového Veselí mířili ze sedmičky přesně. Postup do čtvrtfinále si tak zajistil celek z Vysočiny.

Fotbalisté Bedřichova (ve žlutočerném) doma v sobotu nečekaně zdolal juniorku Nového Města na Moravě 2:0.
Bedřichovský trenér Pešťál: Před zimní přestávkou jsme si částečně spravili chuť

"Mám samozřejmě obrovskou radost, že jsme dokázali zápas otočit a zajistit si postup mezi nejlepších osm týmů. Prokázalo se, že máme tým s velkou vnitřní sílou. Opakovat takto nekoncentrovaný a doslova amatérský vstup do utkání ovšem nesmíme," našel na úterním postupu pozitiva i negativa lodivod Nového Veselí Peter Kostka.

OSMIFINÁLE ČESKÉHO POHÁRU
NOVÉ VESELÍ - JIČÍN 30:28 v rozstřelu
Sestava a branky: Schams, Martin Štohanzl - Dodica 6/1, Bartůněk 6, Melichar 6, Gregorovič 4/1, Flajsar 2/1, Veselý 2, Burnazovič 2/1, Parolly 1/1, Hajčman 1, Ptáčník, Krčál, Miroslav Štohanzl, Štěpán, Halíček. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. ŽK: 1:2. Vyloučení: 2:3. Poločas: 10:13.