„Páteční volné tréninky byly pro nás hodně důležité, jednalo se o novou trať v šampionátu a my neměli žádná potřebná data. Bohužel jsme měli k dispozici jen dva tréninky, ale i tak si myslím, že jsme vše zvládli výborně,“ pochvaloval si havlíčkobrodský jezdec.

V sobotní kvalifikaci vybojoval Prášek do závodu třetí místo. „Během druhé zatáčky jsem se dostal do vedení, ale nepovedl se mi dobrý výjezd a propadl jsem se na třetí místo, kde jsem těsně jezdil za vedoucí dvojicí. Bohužel v osmém kole mi podklouzlo přední kolo a závod pro mě skončil,“ posteskl si Prášek. „Měl jsem obavy, jak na tom budu do nedělního závodu zdravotně, protože během pádu jsem si pěkně narazil nohu, kterou mi před čtyřmi roky šroubovali,“ dodal.

Následující ráno vynechal havlíčkobrodský závodník zahřívací kolo a se svým týmem se pustil do opravy motorky. „Bohužel jsme ji nestihli odzkoušet, takže do závodu jsme šli s nejistotou, jestli bude vše fungovat. Během zaváděcího kola jsem zjistil, že  mám jinak nastavené polohy řídítek a páček, takže jsem se v začátku závodu trochu hledal. Největší problém byly nové boty, které nejsou rozhýbané, a při rychlém podřazování jsem několikrát nestihl odřadit,“ prozradil Prášek.

Ten v úvodu závodu jezdil na druhém místě, ale pak ho předjel Arnauld Friedrich a společně začali sjíždět lehkou ztrátu na vedoucí pozici. „Během pár kol jsme byli skupinka, která bojovala o vítězství. Bohužel jsem hodně ztrácel na cílové rovince, kde naše pět let staré BMW už nestačilo. Tak jsem musel vše stahovat na brzdách a zatáčkách, to se mi málem celé vymstilo. Krizovku jsem sotva ustál. V tu chvíli jsem si ale řekl, že bude lepší být třetí než být na zemi,“ přiblížil Prášek.

Pro havlíčkobrodského motocyklového závodníka byla letošní sezona v pořadí již dvaadvacátá. „Ovšem byla bohužel nejméně povedená, hodně bolestivá, komplikovaná a náročná ve všech směrech. I přes tyto neshody se nám podařilo s týmem vyhrát mezinárodní šampionát cams přírodních okruhů a minimoto cup. Nezbývá nic jiného než se poučit poučit z chyb, které se letos přihodily a začít makat na sezoně 2019, která věřím, že bude zase silná jako ty sezony předešlé,“ přeje si Prášek.