V pátek Práška čekaly tréninky, ze kterých vyšel jako vítěz. „Myslel jsem, že bude obtížné se dostat do rychlého tempa, ale naštěstí jsem to přes zimu nezapomněl a tréninky jsem vyhrál se slibným časem 2.05,“ oddechl si po dlouhé sedmiměsíční pauze brodský závodník.

První kvalifikace se konala hned následující den, ale Práškovi se nepodařilo potvrdit čas z tréninků. Ovšem i přesto se udržel na vedoucí pozici. „Do druhé kvalifikace jsem nastoupil s měkčí směsí zadní pneumatiky, měl jsem plán zajet pět ostrých kol a dát čas 2.05, což se mi podařilo a na posledních pět minut kvalifikace jsem si zajel pro kvalifikační gumu. Na kvalifikačce jsem měl rozjeté hodně slibné kolo, kde mi na datarecordingu ukazovalo optimální čas kola 2.03.9, bohužel po prvním sektoru byla vyvěšená červená vlajka a kvalifikace skončila,“ popsal průběh sobotního dne zástupce stáje Roháč & Fejta motoracing.

Hlavní závod byl rozdělený do dvou dnů. V tom sobotním startoval Michal Prášek z pole position. Jenže start nebyl úplně podle jeho představ a propadl se na šesté místo. Na medailové pozice se vrátil během půl kola. „Ve třetím kole se dostal do vedení závodu Miloš Čihák a začal nasazovat k trháku, snažil jsem se co nejrychleji zachytit jeho tempo. Do posledního kola jsem najížděl těsně za Milošem, ale věděl jsem, že bude zle, protože Miloš si všechny místa, kde jsem ho předjel během závodu, pohlídal. Musel jsem zvolit úplně jinou taktiku, která vygradovala na tvrdé brzdy do Schwantzovi zatáčky, kde jsem se dostal do vedení a závod jsem vyhrál,“ radoval se zkušený jezdec.

V neděli byl k vidění napínavý závod, protože po celou dobu se pohromadě držela trojice – Michal Prášek, Miloš Čihák a Dominik Juda. Pořadí se měnilo každým kolem, do toho posledního vjížděl Prášek s mírnou nervozitou.

„Nevěděl jsem, kde bych se mohl před kluky dostat. Nakonec se mi podařilo Miloše předjet na Stadionu a Dominika na brzdy do Schwantzovi zatáčky, kdy jsme šli oba hodně ostře na brzdy. Následně Dominik mi to vrátil na brzdy do prvního esíčka ve stoupání, hned jsem využil, že byl delší, předjel jsem ho a pak už dělal všechno proto, nedat klukům žádnou šanci a závod jsem vyhrál,“ přiblížil napínavý průběh šťastný vítěz.

„Moc děkuju šéfovi týmu Pavlovi Roháčovi, členům týmu, rodině, kamarádům, všem fanouškům a divákům kteří dělali parádní atmosféru. V neposlední řadě chci poděkovat naším sponzorům, bez kterých bychom nemohli dosahovat takových výsledků,“ dodal.

Na začátku května se rozjede šampionát Alpe Adria 2018, ve kterém bude Michal Prášek bojovat o čtvrtou obhajobu titulu v řadě ve třídě Superstock 1000. První závod čeká na něj na Slovakiaringu.