Své historicky první vítězství v UEM Alpe Adria Championship ve třídě Superstock 600 slavil na Slovakiaringu při úvodním klání tohoto seriálu. Vítězství zopakoval i o tomto víkendu při Memoriálu Františka Šťastného na brněnském Masarykově okruhu.

Odstartoval ze druhé řady a do osmého kola se držel ve vedoucí skupině. „Dvě kola před cílem jsem zaútočil a dostal jsem se ze čtvrtého místa na druhé a v závěru závodu jsem na cílové rovině předstihl vedoucího maďarského jezdce Jánose Chrobáka a zvítězil jsem," podělil se o velkou radost u stupňů vítězů Michal Prášek.

Na nejvyšší stupeň vystoupil ještě jednou, a to v samostatném hodnocení domácího šampionátu, kde se na třetí stupeň postavil jihlavský jezdec Jiří Fejta (Dafe-Plast Racing) na Yamaze.

Ve třídě Superbike mile překvapil další jezdec z Vysočiny, Radek Rous z Kralic nad Oslavou, startující za KRTZ IV na stroji Yamaha. V měřeném tréninku zajel nejrychlejší čas a postavil se na pole position. Po startu byl na druhém místě, ale v dalším kole ho předjeli Jerman, Filla, Meklau a Halbich. Rous si po celý závod držel pátou pozici, kterou díky odstoupení Halbicha proměnil na čtvrté místo. V hodnocení mistrovství republiky skončil na druhém místě za Michalem Fillou.

„S výsledkem jsem spokojený, po sedmém místě na Slovakiaringu je to posun dopředu. Problémy jsem žádné neměl, jel jsem dobrý závod," konstatoval před vyhlášením vítězů domácího mistráku Radek Rous.

Jaromír Navrkal