Brodský závodník měl stále, o co bojovat. Šlo mu totiž o body do mezinárodního žebříčku jezdců startujících na motocyklech BMW v různých závodních sériích – BMW motorrad trophy 2016.

Posledního závodu sezony se překvapivě zúčastnili jezdci mistrovství světa superbiků Peter Sebestyen z Maďarska a polák Pawel Szkopek. Prášek jezdil bez problémů už volné tréninky. „První den proběhl tak nějak v pohodě. Chtěl jsem se dostat do tempa, protože od posledních závodů už to jsou dva měsíce. Navíc při jarním závodě tady na Slovakiaringu nám nepřálo počasí, tak jsem doufal, že dnes se konečně pořádně povozíme na suchu. To naštěstí vyšlo a já postupně každým tréninkem zrychloval," dodával spokojeně Prášek.

Následující den pak přišla na řadu kvalifikace, která měla určit startovní rošt pro oba víkendové závody. Práškovi uniklo pole-position o nicotných 174 tisícin vteřiny.

V prvním závodu měl výborný start a cílem prvního kola projel na prvním místě. Ve druhém kole se před něj dostal domácí Jaro Černý, který si postupně vybudoval bezpečný náskok.

O „stříbrnou" pozici bojoval Prášek s Maďarem Sebestyenem. Souboj vyhrál brodský jezdec. „Na boj o první místo to nestačilo, ale to neznamená, že jsem nespokojený. Pěkně jsme si zazávodili se Sebestyenem a zavzpomínali tak na časy ve stopětadvacítkách. V cíli jsem byl nakonec před ním, takže je to pěkné druhé místo. Zítra zkusím Jara Černého víc potrápit," hodnotil sobotu s úsměvem jezdec týmu Roháč&Fejta motoracing. V závěrečném dni slovenského závodu vzal Prášek svoje předsevzetí o potrápení Černého vážně. Oba aktéři si do půlky závodu nedarovali ani metr a každé kolo se několikrát předjeli. V půlce závodu však strhl na svou stranu vedení Černý, a to už do cíle nepustil. Druhý dojel Michal Prášek a stupně vítězů doplnil po stíhací jízdě Szkopek. „Bylo to parádní závodění, krásné souboje. I když jsem byl v cíli na druhém místě, tak tohle je závod, na který se nezapomíná. Moc jsem si ho užil a už se nemůžu dočkat další sezony. Letošní ročník byl můj v pořadí dvacátý v motocyklových závodech. Myslím, že titulem v Alpe jsme toto jubileum oslavili více než důstojně. Teď o víkendu se ještě vypravím na minibiky do Brna a pak už mě bude čekat operace kvůli vydělání šroubů a destiček z nohy po úrazu před dvěma lety," shrnul nedělní závod a popsal nejbližší plány závodník z Havlíčkova Brodu.

„Chtěl bych moc poděkovat mému šéfovi týmu Pavlovi Roháčovi, tátovi, mamce, přítelkyni, panu Halbichovi za jeho servis, který mi poskytuje. Dále bych chtěl velmi poděkovat našim reklamním partnerům a všem našim fanouškům."