Obhájce mistrovského titulu zvítězil v závěrečném extraligovém utkání letošního roku nad celkem DTJ – Slavia Hradec Králové 4:1 a vede tabulku české nejvyšší soutěže bez ztráty jediného bodu.

EXTRALIGA STOLNÍHO TENISU

H. BROD – SLAVIA H. KRÁLOVÉ 4:1
V dohrávce 9. kola zlobil havlíčkobrodského favorita pouze zkušený Martin Olejník. Bývalý reprezentant hned v úvodní dvouhře zaskočil Pavla Širučka, kterého porazil 3:1 na sety. „Přístup Pavla se mi vůbec nelíbil. Já tohle nemohu akceptovat, že on je nervózní a že nemůže hrát. Je profík, bere za to peníze, tak prostě hrát musí. Musí tomu dát víc než to, co předvedl dnes. On to zabalí a nehraje, to prostě nejde," byl kritický k Pavlu Širučkovi brodský trenér Tomáš Demek. Pak už ale středeční extraligová dohrávka nebrala očekávaný spád…

Tomáš Tregler a Petr Korbel si v následujících zápasech se svými soupeři poradili shodně 3:0. Hladký průběh utkání narušil opět Martin Olejník, který i ve svém druhém vystoupení na Ostrově sehrál vyrovnanou partii, s Tomášem Treglerem, ale prohrál 2:3 na sety. Tečku za extraligovým stolním tenisem v letošním roce udělali Pavel Širuček a Lukáš Foff. Český reprezentant se tentokrát za stolem příliš nezdržoval a za pouhých deset minut zpečetil vítězství STEN marketingu nad celkem DTJ – Slavia Hradec Králové v poměru 4:1. „Tomáš Tregler hrál výborně a Petr Korbel si svůj zápas zkušeně pohlídal. Soupeř může udělat jeden dva body, my jsme prostě silnější. Takový zápas je pro nás povinnost vyhrát," dodal Demek.

Výsledky
Pavel ŠIRUČEK – Martin OLEJNÍK 1:3 (-3, -9, 8, -6),
Tomáš TREGLER – David PALKOVSKÝ 3:0 (6, 8, 5),
Petr KORBEL – Lukáš FOFF 3:0 (4, 3, 4),
Tomáš TREGLER – Martin OLEJNÍK 3:2 (7, 6, -9, -8, 4),
Pavel ŠIRUČEK – Lukáš FOFF 3:0 (7, 5, 2)