Víc hlav prostě víc ví. Navíc v Havlíčkově Brodě je nyní velmi zkušený tým. A extraliga je poměrně malým rybníkem. „Hrajeme neustále proti sobě. Kluci se potkávají v extralize i na turnajích. Každý zná každého,“ ubezpečil.

Vyloženě neznámý hráč na extraligovém kolbišti není. Platí to i o Chilanovi Olivaresovi, který minulý týden proti Havlíčkovu Brodu nastoupil v semifinále play-off. „Letos toho v extralize moc neodehrál, vrátil se dobře připravený. Ale tím, že hraje v Čechách už nějakou dobu, tak není pro nás úplně neznámý. Když jsem byl v KT Praha, tak jsem proti němu nastoupil snad čtyřikrát,“ vzpomenul Bohumil Vožický.

Podobně na tom byli i Tomáš Tregler či Dmitrij Prokopcov, kteří na tohoto soupeře narazili. Ani pro ně se nejednalo o první zápasy s Jihoameričanem.

Mistři UNIQA extraligy ve volejbale mužů - hráči Karlovarska.
Volejbalista Indra slavil s Karlovarskem titul

Myslet si ale v přetechnizované době, že se špičkoví hráči uspějí jen na základě vlastních zkušeností či rad spoluhráčů by bylo scestné. Kde se hledají chyby, objasnil Tomáš Tregler v televizním rozhovoru po prohře s Kleprlíkem. „Musím se na to podívat na videu,“ dal na vědomí.

Zápas si na počítači dohrává i trenér. „V základní části to nedělám, ale teď při play-off se na utkání dívám. Hraje se obden, takže na to čas je. Dá se vysledovat dost věcí, kterých si při zápase samotném nevšimnete,“ svěřil se.

David Štěpánek už letos dohrál.
Z finále snů sešlo, Ostrov změří síly s pražským KT

Ani za takové situace nenásleduje debata ve stylu učitel-žák. „Kluci jsou v tomto směru velcí profesionálové. I oni se zpětně dívají na zápasy. Hledají, co by mohlo na toho kterého soupeře platit. Proto spolu spíš debatujeme, hledáme společnou cestu,“ ubezpečil.

Zvýšenou míru demokracie si ale užívají jen zkušení hráči v prvním týmu. Mladí z akademie HB Ostrov jsou ve speciálně tomuto účelu vyhrazené místnosti v Birell areně v defenzívě. „Tam mluvím víc já. S mladými děláme s videem opravdu hodně. Oni potřebují vidět své chyby, aby je neopakovali,“ dal na vědomí Bohumil Vožický, který má za sebou hráčské štace v německé Bundeslize či v Itálii.