Ačkoliv konečné skóre na první pohled vypovídá o jednoznačném zápase, nebylo tomu tak. V havlíčkobrodské Birell aréně se odehrála nesmlouvavá a hlavně vyrovnaná bitva, v níž rozhodovaly maličkosti. „Je to pro nás kruté, ale na druhou stranu kluci podali velmi dobrý výkon. Jen jim ještě chybí zkušenosti,“ hodnotil duel kouč hostů Tomáš Demek.

Podobný názor měl i jeho havlíčkobrodský kolega. „Jsem rád, že jsme vyhráli, ale první dva zápasy mohly dopadnout i opačně,“ uznal Bohumil Vožický.

Jan Zabloudil chodí do studené vody odpočívat.
Jan Zabloudil z Pelhřimova si dopřává ledovou koupel pro regeneraci

Zajímavé byly všechny tři duely, ale nejvýraznější obrysy dramatu nabral hned ten první. V něm Tomáš Tregler sice získal na teprve šestnáctiletém Šimonu Bělíkovi snadno dva sety, ale rozhodující krok se mu nedařilo udělat. Soupeř vyrovnal na 2:2 a v pátém setu vedl 8:6.

Domácímu hráči pomohl oddechový čas, po němž vybojoval čtyři body v řadě. „Šimon ve třetím setu změnil servis, začal mi hrát více do forhendu. Neustále se zlepšoval. Jsem rád, že jsem to nakonec zvládl,“ oddechl si Tomáš Tregler.

Michal Obešlo v následujícím zápase špatně začal, ale Jakuba Kleprlíka nakonec přetlačil. Jen tři sety k orazítkování výhry HB Ostrov potřeboval Dmitrij Prokopcov. Mladému Slovákovi Filipu Delinčákovi to udělal hodně hořké, srazil ho obraty v koncovkách.