Je to souboj slovenských a českých reprezentantů. Na straně Hradce jsou oporami Lubomír Pištej s Peterem Šeredou, které doplňuje Martin Olejník. Brodský tým spoléhá na vyrovnanou trojici Petr Korbel, Josef Šimončík a Pavel Širuček.

Do prvního zápasu nastoupil Pištej proti Korbelovi. Po celý zápas měl mírně navrch Korbel, který vyhrál ve čtyřech setech, ale po těsných koncovkách všech setů. Domácí jedničku tak dokonale zaskočil. Jenže hned bylo vyrovnáno na 1:1.

Hradecký Peter Šereda si počínal stejně jako Petr Korbel, když ve čtyřech setech porazil Josefa Šimončíka. Do třetího zápasu vyzval Martin Olejník hostující jedničku Pavla Širučka. Zápas probíhal hladce pro Širučka, který vedl 2:0 na sety, ale domácí „oční provokatér" zabojoval, ve čtvrté sadě odvrátil dva mečboly – 2:2. Rozhodující set hladce vyhrál Širuček 11:4 a vrátil Brodu vedení. Vedení STEN marketing HB Ostrov mohl navýšit Petr Korbel, který vedl 2:1 nad Peterem Šeredou, ale ten od čtvrtého setu podával fantastický výkon a zápas dokázal otočit ve svůj prospěch.

Souboj jedniček obou týmů Lubomíra Pišteje a Pavla Širučka, kteří reprezentovali na nedávném mistrovství světa družstev v Tokiu, vyzněl pro domácího hráče. Rázem se Hradec ujal vedení 3:2. Pokud chtěli hosté pomýšlet na vedení v sérii, musel Josef Šimončík porazit Martina Olejníka.

Zaplněná hradecká herna viděla další dramatický průběh, který se dostal do páté sady a při rozhodujícím míčku se radoval společně se spoluhráči a diváky Šimončík. Za nerozhodného stavu 3:3 musela první finále rozseknout závěrečná čtyřhra.

Do ní nastoupila slovenská dvojice Pištej, Šereda proti Širučkovi se Šimončíkem. Hradecká dvojice podala kompaktnější výkon a po zásluze vyhrála 3:1. „Rozhodla čtyřhra. Já jsem takový průběh očekával a myslím si, že jsme takové utkání neviděli poslední. Odehráli jsme ve čtyřhře odevzdaně první set a kazili jsme jednoduché míčky. Kdyby Pavel Širuček dotáhl vedení 8:6 v prvním setu proti Pištejovi, tak by ho porazil a do čtyřhry bychom nešli. Pavel musí podat super výkon, aby Pišteje porazil, protože tento soupeř mu nesedí, ale ten on dnes nepodal," zhodnotil první finálový duel brodský kouč Tomáš Demek.

DTJ H. Králové     H. Brod        4 : 3

Pištej – Korbel             1:3 (-10, 10, -8, -9)

Šereda – Šimončík       3:1 (7, -8, 9, 9)

Olejník – Širuček          2:3 (-9, -5, 10, 10, -4)

Šereda – Korbel           3:2 (-8, 8, -2, 7, 8)

Pištej – Širuček            3:0 (8, 6, 9)

Olejník – Šimončík        2:3 (5, -10, -6, 9, -8)

Pištej, Šereda – Šimončík, Širuček  3:1 (3, -10, 5, 11)

Stav série: 1:0