Zápas to ale nebyl jednoduchý. K týmovému vítězství dospěl Havlíčkův Brod přes tři pětisetová utkání, teprve poté Michal Obešlo zařídil v duelu s Mohamedem Shoumanem vítězný bod. „Bylo to dramatičtější, než jsem očekával. Závěrečné utkání ale Michal Obešlo ovládl, máme důležitý bod,“ komentoval úterní duel manažer HB Ostrov Miroslav Jinek.

Michal Obešlo obstaral rovněž úvodní výhru, když otočil utkání s libereckým Michalem Blinkou. „Michal na leváky neumí, toho Blinka v prvních dvou setech využil. Důležitý třetí set pro nás rovněž nevyvíjel dobře, Michal Obešlo naštěstí koncovku zvládl,“ vracel se úternímu utkání manažer havlíčkobrodského klubu.

Druhý bod pro HB Ostrov přidal Dmitrij Prokopcov, který s Mohamedem Shoumanem dobře začal, ale také v tomto duelu rozhodoval až pátý set. „Dima vyhrál zaslouženě, oba sety prohrál dost smolně,“ připomínal Miroslav Jinek.

V barvách favorita nebodoval v úterý pouze Tomáš Tregler. Také on smazal v duelu s Jakubem Seibertem dvousetové manko, ale obrat se mu dokonat nepodařilo. „Seibert hrál neskutečně, Tomáš Tregler nehrál úplně takticky,“ doplnil své postřehy Miroslav Jinek.

Dramatický a atraktivní zápas v havlíčkobrodské Birell Aréně trval dvě a půl hodiny. Odveta v Liberci je na programu už ve čtvrtek 31. března, případný třetí zápas by se hrál v Havlíčkově Brodě v neděli 3. dubna.

Extraliga mužů ve stolním tenise – play off, čtvrtfinále, první zápas (hraje se na dva vítězné zápasy):
HB Ostrov Havlíčkův Brod – SKST Liberec 3:1
Obešlo – Blinka 3:2 (-9, -6, 11, 5, 9)
Prokopcov – Shouman 3:2 (6, 6, -9, -9, 5)
Tregler – Seibert 2:3 (-8, -5, 6, 9, -9)
Obešlo – Shouman 3:0 (8, 4, 8)