I. LIGA ŽEN

H. BROD – OLOMOUC 23:32
Nad soupeřem z hanácké metropole zvítězily Brodačky pouze jednou před dvěma roky, kdy v silné sestavě  byly zkušené hráčky (Kolesová, Kafková, Krejcarová, Kučerová), které již zanechaly aktivní činnost.

Utkání mělo překvapivý začátek, kdy po střelách V. Dubnové a Továrkové vedla Jiskra 2:0. Jenže přišlo pět technických chyb a rychlá Štěpánová měla  hody, hattrickem obrátila na 2:5.

Po čtvrthodince hry za stavu 2:8 již bylo jasné , kdo bude na palubovce pánem. A to ještě předvedla tři parádní zákroky gólmanka Křenková.

Až osm minut před koncem poločasu se dvakrát prosadila brodská Burdová, která prokázala, že střelecky stále „umí". Brodská defenziva nedokázala uhlídat dva olomoucké expresy – Steppanovou a Smékalovou, po jejich trhácích skóre do poločasu narostlo až na 12:17.
Po změně stran se obraz hry nezměnil, Hanačky byly na koni a rychlými kontry navýšily skóre až na 20:30.

V brodském týmu pouze zkušená a s přehledem hrající Burdová se výkonnostně mohla rovnat soupeřkám, jí se přiblížily výkonem Lorencová s Továrkovou. Po přestávce se prvně zapsala do střelecké listiny brodská Továrková až deset minut před koncem zápasu.
„Při neúčasti opor E. Brožové a Vrbkové byl soupeř nad naše síly. Naším úkolem je co nejdříve zapracovat mladé hráčky do kolektivu," míní šéf brodské lavičky David Kučera.

Alois Svoboda