Zápas začal ve skvělém tempu a na obou stranách bylo na co koukat. Akce střídala akci, nebyla nouze o tvrdé střety a dobré přihrávky. Hra se přelévala ze strany na stranu a utkání bylo velice vyrovnané. Ve 14 minutě Orli poprvé bodovali díky Pokornému, který otevřel skóre – 0 : 4. Nicméně vedení nebylo na dlouho, neboť Lokomotiva zareagovala velice rychle a v 17 minutě byl stav nerozhodný 4:4 a začínalo se od nuly.

Nerozhodný stav trval pouhých 9 minut a zásluhou Kubašty se havlíčkobrodští vrátili do vedení 4 : 10. Do konce první půle se obraz hry nijak nezměnil a za tohoto stavu se odcházelo do kabin. Na začátku druhé půle Orli výrazně polevili, což bylo okamžitě potrestáno položením a následnou konverzí týmu Berouna a stav se opět srovnal na 10 : 10.

Tento impuls asi havlíčkobrodští potřebovali k nastartování, jelikož odezva byla okamžitá, když tentokrát body zařídil Mach 10 : 16. Po tomto položení se Orli dostali do ráže a začali svého soupeře s přehledem přehrávat.

Chyby se kupily na obou stranách, ale tým z Vysočiny je dokázal odčinit a zároveň chyby soupeře trestat, takže po dalších položeních Špačka, Mikuše, Pešouta, Sekyry, Čalouda, Pokorného a úspěšných konverzích se konečné skóre zastavilo na 10 : 52.

„Do Berouna jsme jeli s velkým respektem, jelikož jsme tento tým nikdy neporazili, ale zároveň s velkou touhou nepřetrhnout sérii vítězství a konečně Lokomotivu porazit. Od začátku bylo jasné, že to nebude jednoduché utkání, Beroun obecně platí za velmi tvrdý a zkušený tým, a podle toho jsme se také připravovali. Chytili jsme začátek zápasu a hráli vyrovnanou hru. Opět se potvrdilo, že máme skvělou obranu a dokážeme se vzpamatovat při zaváhání. Na začátku druhé půle jsme zakolísali, ale položení Berouna nás probralo a zápas jsme dotáhli do vítězného konce s přehledem. Opět musím pochválit všechny kluky, kteří makali, vzájemně si pomáhali a hráli jako jeden muž. Byl to dobrý zápas a zasloužený výsledek," řekl manažer brodského ragbyového týmu Pavel Kubišta.