Zápas byl zároveň benefičním večerem pro nemocného Davídka, pro kterého se na léčbu a pobyt v Piešťanech vybralo necelých sedmadvacet tisíc. „Dnes vůbec nešlo o výsledek. Byla to benefice, tak bylo důležité, aby se vybralo co nejvíce peněz, a to se podařilo," řekl spokojeně reprezentační trenér ČR Tomáš Demek.

Rvačka o dresy

I přes jasný výsledek diváci viděli velmi atraktivní a vyrovnaná utkání. Do prvního zápasu nastoupil Pavel Širůček proti Peteru Šeredovi, ve kterém Širůček vyhrál ve čtyřech setech.

„Myslím si, že o výsledku rozhodl hned první zápas, kdy jsem porazil Šeredu. Potom jsem věřil Prokopcovi, který má kladnou bilanci s Pištejem a Petr Korbel ukázal, že je velmi kvalitní trojka, Novotu porazil ve čtyřech setech. Vyhráli jsme 3:0, velmi dobrý výsledek," řekl Pavel Širůček a k benefiční akci dodal: „Ještě jsem takovou akci neviděl, je to netradiční, ale moc se mi líbila."

Skvělá atmosféra panovala i při dražbě dresů českých reprezentantů, při které se inkasovalo pro malého Davídka 13 800 Kč.

Dále se rodičům předal šek ze vstupného, na kterém se podíleli fotbalisté brodského Slovanu, České Bělé a florbalisté Sokola Erupting Havlíčkův Brod.

„Akce nám ukázala skvělý stolní tenis a jsme velice rádi, jakou částkou nám bylo pomoženo. Davídek pojede na čtrnáctidenní pobyt do ADOL centrumu v Piaštanech," prozradila dojatá maminka malého Davídka.

Spokojený s vydařenou akcí byl manažer brodského týmu Miroslav Jinek. „Přes horký den přišla velice slušná návštěva a lidi v podstatě vykoupili všechna volná místa. Po této stránce to bylo fantastické. Nejvíce mě potěšilo, že se pomohlo malému človíčkovi, který to potřebuje. Já jsem maximálně spokojený. Kluci předvedli výborné výkony. Věřím, že i diváky dnes stolní tenis bavil."

Pro českou reprezentaci to byla příprava před olomouckou Pro Tour. „Je to velká akce.  Pro nás to jsou nominační věci pro dva hráče před ME, dodal Demek.

ČR  -  Slovensko       3  :  0

Širůček – Šereda 3:1    (10,9,-5,7)

Prokopcov – Pištěj 3:2   (-7,7,-13,5,5)

Korbel – Novota 3:1    (-9,11,8,9)