Ve velmi okleštěné sestavě, ve které chyběla hned pětice stabilních hráčů kádru, dokázali Hroši v sobotu uspět v obou zápasech s Eagles. V neděli si pak připsali v přímém souboji o druhé místo v Extralize důležitou výhru na Tempu a udrželi se před tímto soupeřem v ligové tabulce. V dalším kole 4.-5. června budou mít Hroši výhodu domácího prostředí a přivítají v Hippos aréně v sobotu Chomutov a v neděli Most.

Extraliga mužů

EAGLES PRAHA – H. BROD 2:3 a 6:12

Hrochy na tento víkend poprvé letos posílil catcher holandské reprezentace Anthony Beaumont a stal se klíčovou postavou týmu. Jako úvodní pálkař zápasu ihned otevřel skóre. V polovině zápasu Hroši zvýšili na 2:0, ale domácí dokázali v šesté směně zásluhou dvoubodového homerunu reprezentanta Tomáše Bendy srovnat skóre. Hroši ale v poslední směně zareagovali a po dlouhém odpalu Tomáše Musila získali vítězný bod. Zápas výborně odházel juniorský reprezentant Michal Holobrádek. Odveta přinesla daleko více bodů.

Hroši už po první směně prohrávali 1:3, naštěstí pak se již Jaroslav Müller na nadhozu zvedl a přibrzdil tlak domácích. K obratu ve třetí směně zavelel Anthony Beamont, který odpálil hodně dlouhý homerun a odstartoval brodskou šňůru jedenácti bodů v řadě, kterou zakončil dalším, tentokrát dvoubodovým homerunem opět Beaumont. Svůj první ligový homerun zaznamenal i junior Petr Kučírek.

TEMPO PRAHA – H. BROD 4:5 a 10:3

Hroši zahájili důležitý zápas homerunem Karla Kadečky, Tempo ale v dohrávce první směny otočilo na 2:1. Druhý útok přinesl řadu dlouhých odpalů a tři body ve prospěch Hrochů. V páté směně zvýšil po dalším homerunu Anthony Beamont na 5:2. Michal Holobrádek opět podal skvělý výkon a domácí dokázali v dohrávce zápasu již jen snížit na konečných 5:4. Odvetu sice zahájili Broďáci dobře a Tomáš Siwek svým odpalem poslal Hrochy do vedení 2:0, Tempo odpovědělo vzápětí a ihned otočilo na 3:2. Jaroslavu Müllerovi se tentokrát zápas moc nepovedl, přibývající únava i vědomí splněného plánu zapříčinilo jasnou výhrou domácích.