Bojovali srdnatě, ale vyšší kvalita byla na straně soupeře. Extraligoví házenkáři Nového Veselí podlehli v sobotu ve třetím utkání čtvrtfinále play-off Zubří devítibrankovým rozdílem 22:31, celou sérii tak ztratili jednoznačně 0:3.

Jak už se stalo tradicí v této sérii, od úvodních okamžiků byli házenkáři Zubří neustále o krok napřed. Ovšem dlouho opravdu pouze jen o pomyslný krůček.

První důležitý zlom třetího utkání série přišel okolo dvacáté minuty. Nové Veselí si vybralo slabší chvilku, kdy pět minut nedokázalo skórovat. Hosté toho využili a do poločasové přestávky odcházeli za solidního náskoku – 14:18.

Jihlava (v modrém) prohrála na hřišti Opavy 0:1.
Kameník po prohře s Opavou: Hra byla slušná, Vejmola neměl snad žádný zákrok

Celek z Vysočiny ovšem nehodlal prodat svoji kůži lacino. V úvodní pasáži druhého dějství přitlačil Valachy a dokázal snížit na rozdíl dvou branek – 20:22.

Bohužel se poté opakoval scénář z prvního poločasu. Dokonce ještě v horším provedení. Házenkáři Veselí nedokázali celých dvanáct minut skórovat, čehož hostující tým využil k rozhodujícímu odskoku – 20:30.

Poslední dvě branky série sice zaznamenalo Nové Veselí, nicméně to jen znamenalo korekci nepříznivého stavu na konečných 22:31.

Celou čtvrtfinálovou sérii tak házenkáři Sokola ztratili výsledkově jednoznačným poměrem 0:3. Sezona však pro ně neskončila, ještě je čekají souboje o konečné páté až osmé místo letošního ročníku.

Kouč Nového Veselí po sobotním utkání uznal, že postup Zubří byl zasloužený. „Nikdo nedělá sport pro to, aby prohrál. Ale musíme uznat, že Zubří bylo lepší a postoupilo po zásluze,“ sdělil kormidelník Sokola Peter Kostka.

Problémy se sestavou mají v současné době divizní fotbalisté Staré Říše (v červeném). Situace dospěla až tak daleko, že v Břeclavi musel na hrot útoku gólman Jícha.
Gólman na hrotu útoku místo v brance? U fotbalistů divizní Staré Říše nyní ano

Toho mrzelo, že konečný výsledek série vypadá až příliš jednoznačně. „Určitě jsme nechtěli vypadnout takovým rozdílem. Navíc si myslím, že tento výsledek rozhodně není reálným odrazem kvalit obou celků,“ zdůraznil.

V hodnocení příčin prohry ve třetím, nakonec rozhodujícím utkání, měl slovenský lodivod jasno. „V první půli nám chyběla větší úspěšnost v naší brance, po změně stran naopak v útočné fázi. Rovněž nám po změně stran totálně odešla střelba ze spojek, čtyři branky ze šestnácti střel, to je hodně chabá bilance,“ komentoval.

Na konečném výsledku se kouč Nového Veselí snažil hledat pozitiva. „Je to pro nás velká zkušenost. Drtivá většina hráčů play-off ještě nezažila. Věřím proto , že budeme pro příští sezonu poučenější,“ dodal Kostka.

HÁZENÁ MUŽŮ - ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF
NOVÉ VESELÍ - ZUBŘÍ 22:31
Sestava a branky: Schams, Dufka– Flajsar 6, Dodica 5, Melichar 3, Bartůněk 3, Gregorovič 1, Ptáčník 1, Strýček 1, Tomášek 1, Veselý 1, Burnazovič, Dořičák, Halíček, Parolly, Štohanzl. Rozhodčí: Hájek, Kozler. ŽK: 1:2. Vyloučení: 4:1. Poločas: 14:18. Konečný stav série: 0:3.