Hráči domácí Jiskry, kteří byli v utkání proti Skutči jasnými favority, nastoupili do zápasu bez některých stálých členů sestavy, což bylo zejména v podkošových prostorech hodně znát.

Domácí tým havlíčkobrodské Jiskry svého soupeře přehrával pouze v první části úvodní čtvrtiny, v níž si vypracoval čtyřbodový náskok, na němž měl největší podíl nejlepší střelec domácího celku Otakar Prokeš, který v utkání zaznamenal osmnáct bodů. V dalších minutách však Skutečští skóre obrátili a už po první desetiminutovce si hýčkali pětibodové vedení 17:12.

Ve druhém dějství hosté sice nejprve náskok znovu navýšili, Broďáci však trpělivě dotahovali a dlouho se udržovali na dostřel. Soupeři se podařilo poprvé v utkání výrazněji odskočit až v samotném závěru prvního poločasu, kdy domácí vyprodukovali celou řadu zbytečných chyb, a po prvních dvaceti minutách tak rázem prohrávali 43:28. O osudu letošní brodské basketbalové sezony pak definitivně rozhodla třetí čtvrtina, v níž se brodská obrana i hra pod oběma koši zcela rozpadla a Skutečští zásluhou řady úspěšných tříbodových pokusů i zdařilých rychlých útoků před poslední periodou vedli bezmála o třicet bodů 72:43.

V poslední desetiminutovce se Broďáci ještě pokusili o zoufalý závěrečný nápor, který i díky osmi bodům Petra Jagoše obstojně zaplněnému hledišti havlíčkobrodské sportovní haly chvílemi dával naději na zázračný obrat. Šance na postup do finále však brzy znovu pohasla, domácí hráči udělali několik zbytečných chyb, a po porážce 89:64 tak ztratili šance na postup do vytoužené Východočeské ligy.

V nedělním utkání o třetí příčku už Broďákům šlo pouze o čest. Přesto ve vyrovnaném utkání přehráli Českou Třebovou, která ve druhém semifinále podlehla Jilemnici 74:63 a ve Final four skončili třetí.

Postup do Východočeské ligy nakonec slavila právě Skuteč, která zásluhou trháku ve třetí čtvrtině zvítězila  právě nad Jilemnici 79:62.    

Jiří Svatoš