Vedle šachistů domácí Jiskry zasedli za šachovnice hráči z Jihlavy, Humpolce, Světlé nad Sázavou, Chotěboře a Prahy. Nechyběl ani vítěz posledních dvou ročníku seriálu Roman Vincze z Gordic Jihlava. Ten potvrdil roli favorita a ze sedmi partií povolil svým soupeřům pouze půl bodu a s celkovým ziskem 6,5 bodu turnaj vyhrál. Za ním se ztrátou 1,5 bodu se umístili se ziskem pěti bodů Jiří Polanský z Gambit Jihlava, Milan Michal z TJ Chotěboř a Ondřej Beránek z Jiskry. O pořadí rozhodlo pomocné hodnocení. Výborné páté místo obsadil Jan Mottl, který po čtyřech kolech byl ve vedení se 100 % ziskem bodů. Lepší výsledek určitě očekával Vítek Veselý, naopak spokojeni mohou být mladíci Tomáš Pibil, Vojtěch Kříž, Petr Štůla, ale i amatér Jaromír Kulhánek ze Škrdlovic.

„Seriál pokračuje druhým turnajem již zítra od 16.30 hodin v klubovně šachu TJ Jiskry. Všichni zájemci jsou vítáni. Celkem bude odehráno sedmnáct turnajů a seriál zakončí celkové vyhodnocení v květnu 2016," uvedl za pořadatele Václav Paulík.

Termíny jednotlivých turnajů, hracího tempa jsou upřesněny v propozicích.

Cílem pořadatelů – šachistů TJ Jiskra Havlíčkův Brod, je propagovat šachovou hru a dát možnost všem zájemcům bez rozdílu věku, pohlaví a šachového umu si královskou hru zahrát. „V jednotlivých turnajích se vyhodnocují kategorie, boduje pořadí. Do celkového pořadí seriálu, se započítává 11 turnajů s nejlepšími výsledky hráče. Do seriálu je možné se kdykoliv zapojit, stačí včas přijít v den konání a na místě se presentovat. Propozice, výsledky, průběžné pořadí a informace jsou na www.sachy-hb.cz," uzavřel Paulík.