Havlíčkův Brod si před sezonou dal za cíl zisk titulu a zatím po této cestě kráčí bez zaváhání. V základní části vyhrál osmnáct zápasů, neklopýtl ani ve dvou čtvrtfinálových duelech proti Hodonínu.

Skvělou formu v úvodu vyřazovací části ukázal především Tomáš Tregler. Za stůl se dostal třikrát a pokaždé od něj odcházel jako vítěz. Přesto o duelech s Ostravou hovoří hodně obezřetně. „Tady už se všechno maže. Začíná se od nuly. Musíme k tomu přistoupit maximálně zodpovědně a vydat ze sebe to nejlepší,“ upozorňuje.

Pro něj osobně bude mít tato série speciální příchuť. Bude stát proti bývalým spoluhráčům, s nimiž v letech 2017 a 2018 získal extraligové tituly.

Stolní tenista Ondřej Květon při tréninku.
Květon skončil mezi juniorskou elitou druhý

Kostra tehdejšího týmu je ještě pohromadě. Z pozice trenéra ho vede na Vysočině dobře známý Tomáš Demek, manažerskou funkci zastává Petr Korbel a zbyli i někteří Treglerovi spoluhráči. „Už tehdy byl v Ostravě Felipe Olivares. První rok hrál ještě v Německu, ale už s námi trénoval. Pak už hrál za nás,“ vzpomenul Chilana. Druhým, na koho se pamatuje, je Šimon Bělík. „Ten byl ale ještě hodně mladý,“ zmiňuje hráče ročníku narození 2004.

Havlíčkův Brod v letošních dvou zápasech Ostravu porazil, ale té chyběl právě Olivares. „Odletěl na podzim domů, protože nevěděl, zda se bude hrát. Pak to měl těžké dostat se zpátky. Moc se nelétalo, ale formu má dobrou. To ukázal ve čtvrtfinálové sérii,“ varuje Tomáš Tregler.

Podle něj síla soupeře s návratem Olivarese vzrostla. „Je to dobrý hráč. Navíc levák, takže je pro soupeře hůře čitelný. A v neposlední řadě má Ostrava díky němu možnost víc míchat se sestavou než v základní části,“ dodává.

Soupeři očima trenéra HB Ostrov Bohumila Vožického
Jakub Kleprlík
Kvalitní, zkušený hráč. Trénoval ve Švédsku, hrál nejvyšší soutěž ve Francii. Hodně nad stolním tenisem přemýšlí, hledá taktiky. Pokud má den, je nebezpečný pro kohokoliv. Na druhou stranu mívá výkyvy.
Felipe Olivares
Jako levák má velice nepříjemný servis. Je členem chilské reprezentace, objíždí šampionáty, díky tomu už nasbíral spoustu zkušeností. Je silnější na forhendu.
Šimon Bělík
Mladá naděje celého českého stolního tenisu. Letos nemá úplně nejlepší sezonu, ale už dva roky umí porážet i silné hráče. Hru má vystavěnou kvalitní defenzívě.
Filip Delinčák
Další mladý hráč a také kvalitní. Je poměrně vysoko na evropském juniorském žebříčku. Zdobí ho důraz, údery hraje s velkou razancí. Na druhou stranu nemá ještě úplně vytříbený systém hry.