Ta je letos hodně specifická, a to nejen kvůli přípravám na mistrovství světa, tak i kvůli plánovanému rozšíření na 10 týmů od roku 2020. Navíc českou nejvyšší soutěž posílili kvalitní zahraniční nadhazovači. Cílem je, aby se čeští pálkaři a nadhazovači pořádně připravili na blížící se šampionát.

Navíc má za úkol i zvýšit kvalitu extraligových týmů. Navíc zahraniční hráči budou k dispozici národnímu týmu pro jeho nabitý program tréninků a soustředění před stěžejní domácí akcí této sezony.

Na projektu se začalo pracovat už v loňském roce. „Nic takového dříve nebylo. O účast v projektu projevilo zájem zhruba dvacet hráčů, mimo jiné z Botswany, Nového Zélandu a Kanady. Po konzultaci s trenéry bylo vytipováno několik vhodných zájemců,“ prohlásil reprezentační trenér Jakub Kopřiva.

„Dva nadhazovači jsou ve výběru čtyřiceti nejlepších hráčů v Kanadě. Je tam juniorský mistr světa. Jde opravdu o špičku,“ dodal Jakub Kopřiva, který je za celý projekt zodpovědný.

Šestice nadhazovačů

Zachary Pierce (Kanada) – Locos Břeclav. Clayton Robinson (Kanada) – Beavers Chomutov. Steven Normand (Kanada) – Tempo Praha. Jordan Noftall (Kanada) – Eagles Praha. Harrison Pudner (Austrálie) – Hippos Havlíčkův Brod. Martin González (Argentina) – Painbusters Most