„Tento okruh nemám moc oblíbený, ale už od pátku jsme dobře pracovali na nastavení motorky a už ve volných trénincích jsme zajížděli slibné časy," řekl na úvod brodský závodník Michal Prášek. Sobotní kvalifikace vyšla Práškovi výborně a do závodu startoval z pole position, i když v nejrychlejším kole musel třikrát předjíždět.

„Před závodem jsme trochu laborovali jaké pneumatiky zvolit, protože se oproti pátečním tréninkům oteplilo. Nakonec jsem vsadil trošku na „jistotu", protože se závod jel na čtrnáct kol a já si nebyl jistý, jestli o bod měkčí zadní pneumatika by zvládla celý závod v dobré kondici. Nakonec jsme dali tvrdší směs a hned od startu jsem věděl, že to nebyla nejlepší volba, i když jsem se uklidňoval, že guma bude konstantně klouzat celý závod a nebude se zhoršovat," prozradil Prášek. V závodě jel na druhém místě za chorvatským závodníkem Višakem a snažil se ho držet zuby nehty. „V nájezdu do posledního kola jsem měl vymyšlená tři místa, kde zkusím zaútočit, bohužel mi nedal příležitost, a tak jsem věděl, že poslední místo, kde bych ho mohl předjet, bude výjezd na cílovou rovinku. Když jsme vyjížděli z poslední zatáčky, udělal jsem maximální výjezd na cílovou rovinku a cílem jsem projel o 0.021 sekund na prvním místě, což byl neuvěřitelný závěr," radoval se brodský závodník.

Do druhého závodu šel Michal Prášek na cenné rady ohledně volby zadní pneumatiky za panem Halbichem, který mu řekl, která guma bude ta nejlepší pro závod. „A musím říct, že hnedka od první kola v závodě jsem věděl, že mohu bojovat o vítězství, za což panu Halbichovi moc děkuju. Závod jsem jel na druhém místě za polským závodníkem Walkowiakem, který nasadil hodně rychlé tempo. Snažil jsem se celý závod držet za jeho zády, nepokoušel jsem se ho předjet, protože bych mu neměl šanci poodjet. Celý závod jsem studoval místa, kde v závěru závodu bych mohl zaútočit a hlavně jsem co nejvíce snažil pošetřit pneumatiky, abych byl v závěru silný. V posledním kole do první zatáčky jsem zaútočil na brzdách a dostal jsem se na první místo a závod jsem vyhrál." Byl to neuvěřitelný víkend, kdy se nám podařilo vyhrát, jak kvalifikaci, tak oba závody a upevnit vedení v celkovém pořadí Alpe Adria Superstock 1000," smál se Prášek.