Ve středu v Liberci ztratili havlíčkobrodští stolní tenisté jediný set. Ve druhé dvouhře za stavu 2:0 pro Tomáše Treglera korigoval výsledek liberecký Michal Beneš. „Tomáše Treglera jsem postavil na jedničku a tento tah vyšel. Mám radost, že se mu zápas povedl, potřeboval to, aby se připravil na superfinále,“ vracel se k postupovému utkání v Liberci trenér havlíčkobrodských stolních tenistů Dmitrij Prokopcov.

V té době už vedl HB Ostrov 1:0. Na úvod totiž proti Mohamedu Shoumanovi nastoupil na pozici havlíčkobrodské dvojky Pavel Širuček a i napotřetí si s Egypťanem v libereckých službách s přehledem poradil podobně jako v neděli ve třech setech. „Pavel Širuček hraje teď ve velké pohodě a ve středu to znovu ukázal. A potvrdil, že se mu na Shoumana daří,“ zdůrazňoval Dmitrij Prokopcov.

V závěrečném duelu týmových trojek počtvrté v semifinále kraloval Tomáš Martinko, přestože Jakub Seibert opět vzdoroval. Ve druhém setu ale své setboly nezúročil a pak už na obrat neměl ani síly, ani nezbytné sportovní štěstí. „Štěstí stálo na straně Tomáše Martinka, ale pro něho mluvila i herní kvalita. Seiberta porazil počtvrté, znovu dokázal srovnat vedení soupeře v jednotlivých setech, vyhrál zaslouženě,“ připomínal trenér HB Ostrov.

Anglický týden zakončili třetiligoví fotbalisté Nového Města na Moravě (v modrém) domácí porážkou 0:2 proti Hodonínu 0:2 (v pruhovaném).
OBRAZEM: Vrchovina padla, Meziříčí slavilo. Na divizním dnu se usadila Bystřice

O mistru republiky rozhodne superfinále, novinka letošního ročníku extraligy stolních tenistů. Hraje se na jediné utkání, to se uskuteční v pátek v Praze. HB Ostrov se o mistrovský titul utká s pražským El Niněm, které skončilo v základní části extraligy druhé a v semifinále zdolalo Cheb.

Dojde tedy na souboj dvou nejlepších týmů soutěže. Hraje se od 18.00. „Máme delší čas na odpočinek, to se může hodit. S přípravou začneme v neděli, počkáme, kdo postoupí z druhého semifinále, podle toho pak přípravu upřesníme. Superfinále je novinkou, s níž nemáme zkušenosti, odhaduji, že budou rozhodovat maličkosti,“ dodával Dmitrij Prokopcov.

Extraliga mužů ve stolním tenise – semifinále play off (4. utkání):
SKST Liberec – HB Ostrov Havlíčkův Brod 0:3
Shouman – Širuček 0:3 (-8, -7, -6)
Beneš – Tregler 1:3 (-6, -8, 5, -2)
Seibert – Martinko 0:3 (-8, -13, -8,).
Konečný stav série po čtyřech zápasech je 3:1 pro Havlíčkův Brod.