HB Ostrov Havlíčkův Brod prohrál v pátek 10. prosince těsně 2:3 s polským KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (vítěz skupiny pochopitelně rovněž postupuje) a v neděli naopak přesvědčivě 3:0 přehrál rakouské UTTC Stockerau. „Cílem byl postup do další části soutěže, a to se nám podařilo splnit,“ pochvaloval si mezinárodní úspěch trenér havlíčkobrodských stolních tenistů Bohumil Vožický.

Podle něho se o víkendu hrál v Portugalsku kvalitní stolní tenis, týmy byly hodně vyrovnané, rozhodovaly maličkosti a občas i sportovní štěstí. To se úplně na stranu HB Ostrov nepřiklonilo v pátek v utkání s polskou Bogorií. Duel sice skvěle zahájil Tomáš Tregler, který přehrál ve třech setech českého reprezentanta Pavla Širučka v barvách polského klubu.

V následujících čtyřech pětisetových bitvách se ale úřadující český šampión radoval už jen z jednoho vítězství. „Smůlu měl hned Dima Prokopcov, který v utkání s Markem Badowskim vedl v tiebreaku 5:2 a potřeboval uhrát jediný míček. Žádný mečbol ale neproměnil a nakonec nejtěsnějším rozdílem prohrál,“ poukázal na zásadní moment pátečního utkání Bohumil Vožický.

Za klíčový moment nedělního utkání s rakouským Stockerau označil třetí set úvodního duelu Tomáše Treglera s Davidem Serdarogluem, který havlíčkobrodský stolní tenista vyhrál 19:17. Poté už hráči HB Ostrov zápas ovládli. „Přestože je výsledek jednoznačný, jednoduchý zápas to nebyl. Hotovo bylo až poté, kdy Michal Obešlo porazil Číňana Chena,“ připomínal Bohumil Vožický.

Zkušená havlíčkobrodská trojice znovu předvedla, že je na ni spolehnutí. „Kluci ukázali, že stolní tenis hrát umí, pohárové boje zvládli bez herních výpadků,“ dodával trenér.

Do vyřazovacích bojů postoupily KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki (POL), HB Ostrov Havlíčkův Brod (CZE), USD Apuania Carrara Tennistavolo (ITA), Roskilde Bordtennis BTK 61 (DEN), CTT Borges (ESP), SolexConsult TTC Wiener Neustadt (AUT),SPG FELBERMAYR Wels (AUT) a Top Spin Messina Fontalba (ITA). Čtvrtfinálové dvojice by měl los určit v nejbližších dnech.

Čtvrtfinále Evropského poháru mužů ve stolním tenisu 2021/2022 se hraje vyřazovacím k.o. systémem na dva zápasy, tedy doma a venku. První utkání se odehrají od 12. do 16. ledna, odvety v termínu od 17. do 23. ledna.

Evropský pohár mužů, skupina A
Výsledky:
HB Ostrov Havlíčkův Brod – KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3
Tomáš Tregler – Pavel Širuček 3:0 (3, 8, 8)
Dmitrij Prokopcov – Marek Badowski 2:3 (-5, -9, 9, 2, 5:6)
Michal Obešlo – Milosz Redzimski 3:2 (7, 3, -8, -8, 6:4)
Tomáš Tregler – Marek Badowski 2:3 (-11, 7, -7, 9, 1:6)
Dmitrij Prokopcov – Pavel Širuček 2:3 (-5, 9, -10, 5, 1:6)

KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – UTTC Stockerau 3:0

HB Ostrov Havlíčkův Brod – UTTC Stockerau 3:0
Tomáš Tregler – David Serdaroglu 3:1 (4, -6, 17, 5)
Dmitrij Prokopcov – Oleksandr Didukh 3:1 (9, 9, -4, 9)
Michal Obešlo – Weixing Chen 3:1 (8, 6, -5, 7)

Tabulka:
1. KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - 4 body (6:2)
2. HB Ostrov Havlíčkův Brod - 3 body (5:3)
3. UTTC Stockerau - 2 body (0:6)