Tentokrát jim nebyl domácím prostředím Kulturní dům, ale sportovní hala Jiskry.

Soupeřem brodských hráčů byly Slezské týmy, v pátek Ostrava a o den později Baník Havířov a oba týmy odjížděly z Vysočiny s prázdnou.

Prvotřídní výkony Josefa Šimončíka

V pátečním utkání s Ostravou ještě odpočíval Petr Korbel, kterého nahradil Jan Hrnčiřík. Do prvního zápasu nastoupil Šimončík, který smetl Kalužného 3:0 a zdálo se, že zápas bude mít jednoznačný průběh. Jenže do druhého zápasu nastoupil Hrnčiřík, a ten ve čtyřech setech nestačil na Klose. Potom domácí Širuček svedl pětisetovou bitvu s Crhou. V prvních dvou setech byla úspěšná brodská jednička, následně ale Širuček prohrál dva sety v poměru 12:10.

O druhém bodu rozhodl tedy až v pátém setu. Hned v dalším zápase se zapotil i Jan Hrnčiřík, který tentokrát vyhrál 3:2, když v prvních čtyřech setech se s Kalužným přetahovali a až pátá sada (11:4) vyzněla jasně pro brodského hrajícího trenéra.

Poslední čtvrtý bod získal Širůček. Ten s Crhou pohrál ve třech setech a povinné vítězství bylo po třech hodinách na světě. „Já jsem do zápasu s Ostravou nenastoupil, nahradil mě Honza Hrnčiřík, který vyslovil přání si zahrát. Byl ten zápas těžší, než jsme čekali," přiznal Petr Korbel.

Korbel: Jsou to neatraktivní utkání

O poznání lépe se brodským hráčům dýchalo o den později proti Baníku Havířov, když hosté získali pouze dva sety. Hned v prvním utkání předvedl svoji skvělou formu Šimončík. Ten ve čtyřech setech porazil Fígeľa.

Následně Širuček během chvilky vyprovodil Štrofa, a to samé se povedlo Korbelovi proti Benešovi. Ve druhém setu dokonce Korbel vyhrál 11:1. Poslední bod získal Širuček, který ve čtyřech setech porazil Fígeľa.

„Tyto zápasy jsou pro nás neatraktivní. Za prvé jsme hráli v novém prostředí, které nemáme ošahané. Takové to opravdu domácí bylo pryč, plus nepřišlo tolik lidí, jak jsme očekávali. Prostě bylo to takové mrtvé. Z těchto důvodů se tyto zápasy hrají tak nějak hůře. Každý z hráčů si musí hrábnout více na dno svých sil. Celkově jsem rád, že to dopadlo, jak to dopadlo. Musím pochválit Pepu Šimončíka, který včera i dnes do těch zápasů nastupoval hodně koncentrovaně. Po problémech se zády chtěl i sám sobě dokázat, že hraje dobře, a to se mu povedlo," zhodnotil zápasy Petr Korbel.

Výsledky

H. BROD – KST OSTRAVA 4:1

Šimončík – Kalužný                 3:0   (6, 1, 4)

Hrnčiřík – Klos                         1:3   (-8, 4, -9, -6)

Širuček – Crha                        3:2    (7, 4, -10, -10, 6)

Hrnčiřík – Kalužný                   3:2    (-12, 11, 11, -11, 4)

Šimončík – Crha                     3:0    (8. 6, 5)

H. BROD – HAVÍŘOV 4:0

Šimončík – Fígel                      3:1   (3, -7, 12, 8)

Širuček – Štrof                       3:0    (7, 8, 7)

Korbel – Beneš                       3:0    (9, 1, 10)

Širuček – Fígel                         3:1   (9, -8, 5, 11)