Na celý víkend meteorologové předpovídali tropické teploty, a tak bylo jasné, že tentokrát nebude horko pouze na dráze. Na okruhu pod hradem Hněvín samozřejmě nechyběl ani Michal Prášek, jezdec týmu Roháč & Fejta motoracing teamu. Jezdecké obsazení litrových stocků bylo tentokrát zcela kompletní, neboť do Mostu přicestoval i Michal Filla, letošní účastník IDM. Nechyběli však ani ostatní favorité. Michal Šembera, Poláci Szkopek, Walkowiak a Wiczynski. Havlíčkobrodský pilot však neměl obavy pouze ze soupeřů, ale i s právě prodělávané angíny.

Páteční volné tréninky proběhly v poklidném duchu. Michal absolvoval čtyři jízdy a postupně se dostal na čas 1:39,0. „Dnes to byla hlavně zkouška, jak to půjde s angínou. Zítra vynechám ranní volný trénink abych pošetřil síly na kvalifikaci a první víkendový závod. V tom vedru to není úplně příjemné, ale co se dá dělat", řekl Prášek. Sobota pro Michala tedy začala až kvalifikací. V té v úvodu zajel čas 1:38,2, poté si zajel pro kvalifikační gumu, se kterou zlepšil čas na 1:37,4. Tento čas znamenal druhé místo na startovním roštu za Michalem Fillou, třetí skončil Walkowiak, dále Szkopek, Wiczynski a Michal Šembera.

„V kvalifikaci jsem jel po roce kvalifikační gumu a myslím, že tento čas půjde jet v závodě i na normální gumě. Nevěděl jsem přesně, co si ke kvalifikační gumě dovolit a měl jsem rezervy. Zítra to bude v kvaldě určitě lepší. Teď nás však čeká první závod", shrnul úvodní půlku soboty Michal.

Do závodu neměl Michal úplně ideální start. V prvním kole jel na čtvrtém místě a musel se propracovat přes Marka Szkopka. Velkou část závodu pak odjezdil za Marcinem Walkowiakem. Na toho tři kola před cílem úspěšně zaútočil a druhé místo udržel až do cíle. Vyhrál Michal Filla, který si vyjel náskok v úvodu závodu.

„Závod to byl dobrý, bohužel jsem se ze začátku zdržel za Szkopkem. Pak už byl Michal Filla pryč a já se soustředil na Walkowiaka a případné druhé místo. To se podařilo a uvidíme, co přinese neděle", konstatoval brodský jezdec. Nedělní program začal druhými kvalifikacemi všech tříd. Michal na ni zvolil opět v závěru kvalifikační gumu a výsledkem bylo druhé místo s odstupem pouze 0,055 sekundy na pole position. Čas 1:36,450 by dokonce znamenal čtvrté místo i v kategorii superbike.

„Dnes jsem gumu využil daleko lépe. Věděl jsem více co si na ni dovolit. Věřím, že o první místo na roštu jsem přišel předjížděním Marka Szkopka ve druhém kole na této gumě. Marek jel zrovna také svoje rychlé kolo a bylo to docela tvrdý předjetí. I tak jsem jel druhé kolo za 1.36,483. Je to škoda", povzdechl si jezdec z Vysočiny.

Start nedělního závodu a první kolo znamenalo dokonce až páté místo. Hned v závěru prvního kola se Michal dostal před svého jmenovce Michala Šemberu, následoval souboj s Walkowiakem. Po jeho předjetí se Michal popasoval i se druhým Szkopkem a druhou pozici převzal. V té době měl Michal pětivteřinovou ztrátu na Michala Fillu, ale ještě nic nevzdával. Dostal se na rozdíl tří vteřin, bohužel jeho snažení ukončil pád „pod matadorem".

Z nedělního závodu tak vyšel naprázdno. „Úvod závodu jsem opět neměl úplně silný, ale nevzdal jsem to a postupně se propracovával dopředu. Když jsem začal stahovat Michala, tak jsem si „pod matadorem" špatně odřadil a jak mně chyběl brzdný účinek motoru, tak mi uklouzl předek. Možná to vypadá jako zbytečný pád, ale odstup na Michala Fillu se zmenšoval a navíc jsem ani nijak výrazně zpomalit nemohl, protože by se do bojové vzdálenosti mohl dostat Marek Szkopek, a ten je jak známo tvrdý bojovník a to jsem nechtěl připustit. Naštěstí jsem si nic neudělal s nohou, kterou mně loni vyztužili destičkami a ven přijdou až v listopadu. Věřím, že v dalších závodech to bude zase veselejší. Musím zapracovat na prvním kole v závodech. Věřím, že pak budu schopen s Michalem Fillou bojovat", dodává s odhodláním havlíčkobrodský jezdec.