PAN PROKOPCOV. Pokud se před dvěma týdny v sérii proti Hodonínu zdálo, že by mohl být nejslabším z brodského trojlístku, tak ve dvou posledních zápasech razantně přesvědčil o opaku. Kaťuša, jak se hráči původem ze Simferopolu na Krymu přezdívá, pálila přesně. Jednačtyřicetiletý hráč v domácím zápase přetlačil s chutí hrajícího Olivarese, v odvetě sebral vítr z plachet chytrým herním plánem ostravské jedničce Kleprlíkovi. Po tomto počinu by mohl zatínat svaly a dávat najevo, jak je dobrý. Zachoval se opačně, skromně. „Musím říci, že ve zlomových chvilkách jsem měl více štěstí. Hlavně v prvních dvou setech jsem nějaké to prasátko dal,“ prohlásil po druhém duelu.

NÁVRATY TREGLERA. Na pozici jedna v sestavě to měl těžké a série ho v úplně top formě nezastihla. V obou zápasech své první duely prohrál. Jenže velikost hráče se ukáže ve chvílích, kdy se mu nedaří. Odpovědi Tomáše Treglera? Následné výhry nad Delinčákem a Kleprlíkem. Obě končily utkání a spouštěly vítěznou radost v táboře HB Ostrov.

Fotbalista Lukáš Masopust pochází z Božejova na Pelhřimovsku.
Masopust jako malý obdivoval Gerrarda. Teď nám trochu vypadl z oka, říká táta

JEDNIČKA MIMO HRU. Pokud chtěla Ostrava pomýšlet na postup do finále, musela se opřít o výkony Kleprlíka. Jenže toho hráči Havlíčkova Brodu smazali. Jednička soupeře končila sérii s bilancí jedné výhry a dvou porážek.

EMOCE POD KONTROLOU. Chytrý manažer ze svého týmu tlak snímá. Přesně to udělal Miroslav Jinek. Ví se o něm, že se s manažerem Ostravy Petrem Korbelem před časem rozešel ve zlém. Před sérií do jiskérek sváru odmítl foukat. „Naše vztahy jsou na bodu mrazu. Proč je tomu tak, to ale do novin nepatří,“ rázně uťal debatu.

SÉRIE OBEŠLA. Asi každý trenér by chtěl mít v sestavě Michala Obešla. Je na něm vidět, že četné zahraniční štace mu dodaly na sebevědomí. Vůbec ho nerozhází, když prohraje první set. Spíš ho to vyprovokuje k tomu, aby přidal na úsilí. I proto v play-off neprohrál jediný zápas a i proto jeho vítězná série v této sezoně čítá už dvacet duelů.