Česko mělo za konkurenta Spojené státy, ale nakonec se svou nabídkou jako dlouhodobě nejúspěšnější evropská softballová země uspěla. „O mistrovství světa jsme usilovali dlouhodobě, pro český softball to bude dosavadní vrchol v naší úspěšné historii pořádání mezinárodních akcí,“ řekl předseda České softballové asociace Gabriel Waage.

O pořadatelství se rozhodovalo už v roce 2015 v Oklahomě. „Podařilo se nám USA přesvědčit, že je dobré přivést MS poprvé v historii na evropský kontinent. Chceme ukázat celému světu, že umíme pořádat světové akce a pevně věřím, že to bude mistrovství světa, které se zapíše do dějin jako jedno z nejlepších,“ prozradil Waage.

Světový šampionát v softballu 2019 mužů se bude hrát na dvou stadionech. Nejlepší softballisty bude hostit Svoboda Park v pražských Bohnicích a Hippos Arena v Havlíčkově Brodě. Obě arény mají za sebou zkušenosti z evropských šampionátů. „Turnaje měly mimořádně kladnou odezvu jak od fanoušků a týmů, tak z oficiálních míst. Právě dobré reference nám pomohly uspět,“ uvádí Waage.

Světový turnaj začne velkou lahůdkou. V zahajovacím zápase vyzvou čeští reprezentanti úřadující mistry světaz Nového Zélandu! Den: 13. června. Čas: 9:00. Místo: Joudrs Praha. Zvláštnost v programu? Tanec Haka! Takhle odstartuje letošní světový šampionát v softbale. „Vyzvat hned v úvodu předchozí vítěze je asi nejlepší možný start do turnaje. Moc se těším. Pokusíme se to před domácím publikem zvládnout a nejlépe vyhrát,“ vyhlásil Michal Kolůch vnější polař české reprezentace. V základní skupině se pak Češi střetnou s Argentinou, Mexikem, Botswanou, s Filipínami a Kubou. Vybrané zápasy bude přenášet ČT sport.

Rozlosování

MS v softballe

(Praha, Havlíčkův Brod) 13. – 23.6.2019

Skupina A: Nový Zéland, Japonsko, Argentina, Česko, Mexiko, Botswana, Filipíny, Kuba.

Skupina B: Kanada, Austrálie, USA, Venezuela, Dánsko, Jižní Afrika, Nizozemsko, Singapore.