Před týdnem zde zvítězili žáci domácích Hrochů a rovněž kadeti proměnili domácí arénu v nedobytnou tvrz. Ve skvělé atmosféře, kterou vytvořili domácí příznivci, dokráčeli Hroši až k vysněnému titulu Mistra republiky.

SEMIFINÁLE PLAY OFF
H. BROD – SPECTRUM PRAHA 2:0   (10:4 a 7:5)
Hroši dokázali v letošní sezóně Spectrum několikrát porazit a vždy bez větších potíží. Tentokrát ale narazili na nečekanou překážku a skvěle hrající soupeř vedl ještě ve čtvrté směně úvodního zápasu 4:0. Hroši, hnáni neúnavnými fanoušky, však dokázali přece jen zvrátit vývoj zápasu, v posledních dvou směnách dokázali vždy pětkrát bodovat a ujali se vedení v sérii hrané na dva vítězné zápasy 1:0.
V nedělní odvetě Hroši sice bodovali již v úvodních směnách, ale soupeř vždy dokázal srovnat, naposledy ve třetí směně na 5:5.
Na další dva body domácího týmu již Spectrum odpověď nenašlo a Hroši sice pracně, přesto očekávaně postoupili do finále, kde na ně čekal vítěz druhého semifinále, favorizovaný Most.

FINÁLE
H. BROD – MOST 4:3 PP
Finále přineslo vynikající podívanou s koncovkou jak z hollywoodského filmu. Most od začátku diktoval tempo hry a Hroši se jen s námahou bránili útokům hostů.
Přes veškerou snahu prohrávali po dvou směnách 0:2, vlastně pouze 0:2. V útoku se jim až do třetí směny nepodařilo obsadit ani první metu. Ve třetí směně ale přišel blesk z čistého nebe. Dominik Müller poslal míč nezadržitelně za oba dva homerunové ploty, jak kadetský, tak mužský a snížil na 1:2.

Tímto momentem nastartoval své spoluhráče i fantastické publikum do mohutné ofenzívy.
Zaskočený soupeř nestačil v těchto fázích zápasu zastavit rozjeté Hrochy a ti ve čtvrté směně dvěma body otočili skóre zápasu na 3:2.

Mostečtí se ale nevzdali a v páté směně srovnali na 3:3 a tento stav se do konce zápasu již nezměnil.
Klíčová chvíle přišla hned v prvním prodloužení, kdy se Hrochům podařilo vyřadit dva pálkaře soupeře, aniž by se běžec na metách posunul vpřed. V tuto chvíli trenéři zariskovali a vsadili vše na jednu kartu. Darovali následujícím dvěma nejlepším pálkařům metu zdarma, čímž ale naplnili všechny mety.

Důležitý moment nadhazovač Holobrádek za pomoci celého týmu zvládl a Hroši udrželi útok Mostu bez bodu.
V dohrávce prodloužení již nemohlo Hrochy od vítězného bodu nic zastavit a za bouřlivého povzbuzování fanklub zelených doslova dotlačil Šimona Bížu pro vítězný bod. Vítězství kadetů podtrhlo nevídanou sezónu Hrochů, kteří zvítězili ve všech třech mládežnických Extraligách a k tomu přidali 3. místo z OPEN mistrovství České republiky juniorů a 4. místo z nejvyšší soutěže dospělých.

Sestava H. Brodu: Holobrádek, Zakouřil, Cabalka, Nepraš, Bíža, Bukáček, Müller, Kučírek, Dobrovolný, Sychra, Krejza, Hospodka, Preclík, Vladyka, Iredu, Košmider. Realizační tým: Šnelly, Krejza a Bukáček.