I druhé místo českých hráček je však úspěchem a za úspěšný lze považovat i celkový průběh evropského šampionátu.

„Musím říct, že z mého pohledu jsem maximálně spokojen. Byla to už asi šestá velká akce v Havlíčkově Brodě a každým rokem se snažíme posouvat dopředu a zlepšovat se. Myslím si, že se nám to povedlo i letos na jedničku," tvrdí ředitel evropského šampionátu hráček do dvaadvaceti let Dušan Šnelly.

Pomohly zkušenosti

Jak Šnelly zmiňuje, nešlo o první akci podobného formátu v Havlíčkově Brodě. V minulosti se zde už konaly významné akce, jako například mistrovství Evropy mužů či Světový pohár.

„Byla to premiéra ohledně pořádání ženského šampionátu. Ale myslím si, že pro nás pořadatele se povinnosti nijak nezměnily a bylo to podobné, jako u mužů. Všichni lidé už mají zkušenosti, vědí, co mají dělat, takže vše fungovalo, jak mělo," chválí tým pořadatelů Šnelly.

Ředitel evropského šampionátu si zároveň pochvaluje i přínos, který mají podobné akce pro Havlíčkův Brod jako město. „Přivedli jsme sem akci, která naplnila hotely, přivedla fanoušky a zviditelnila nejen náš sport v rámci celé republiky, ale také město Havlíčkův Brod. Ze všech těchto důvodů jsme rádi, že se tu čas od času povede uspořádat takovouto akci," konstatuje.

Mistrovství Evropy hráček do 22 let skončilo teprve v sobotu, místo velkého bilancování už se ale oči pořadatelů dívají dopředu a pomalu začínají přemýšlet o pořádání další podobné akce.

„Přiznám se, že jsme nad těmito věcmi už přemýšleli. Kandidatury se totiž musí podávat minimálně dva roky dopředu. V tuto chvíli jsme začali jednat jak s evropskou, tak českou softbalovou asociací a rádi bychom podali kandidaturu na pořádání mistrovství Evropy mužů v roce 2014," prozrazuje plány do budoucna Šnelly.

V plánu tentokrát mužský šampionát

„Přeci jenom mužský softbal je ve městě nejpopulárnější a náš národní tým by byl určitě tím největším lákadlem," doplňuje na závěr s tím, že si Havlíčkův Brod po všech vydařených akcích, které v posledních letech absolvoval, vybudoval výborné jméno, a má tak prý velkou šanci se svojí kandidaturou uspět.

Josef Jakoubek