Od semifinále play-off uplynulo několik dnů. Už vás vyřazení přebolelo?
Přebolelo, je to sport. Soupeř byl lepší v obou utkáních. To musím uznat.

Kde hledat příčinu, že se sen o finále proti „svému“ Havlíčkovu Brodu rozplynul?
V průběhu základní části jsme všichni hráli na hraně svého maxima, Na tyhle výkony se nám navázat nepovedlo. Klíčovou roli v týmu soupeře sehrál Martin Olejník. Porazil i Tondu Gavlase, na jehož výkonech naše výsledky předtím stály.

Vy jste měl v základní části úspěšnost přes padesát procent. V play-off už jste vyhrál jen dva zápasy ze sedmi. Odešla vám forma?
Neřekl bych, že jsem neměl formu. Dvakrát jsem prohrál s Olejníkem a musím uznat, že byl prostě lepší. Zápas s Pavelkou, který jsme sehráli na konci druhého utkání, rozhodovaly koncovky setů. Ty jsem v sezoně většinou zvládal, ale v tomto případě se mi to nepovedlo.

Ondřej Květon byl z mladých hráčů nejúspěšnější.
Mladé pušky Květon, Slapnička či Jadrný na extraligové misi v Chebu obstáli

Chápu, že po vyřazení se jako první dostavily pocity zklamání. Vy jste ale jako tým dokázali víc, než se od vás před sezonou čekalo. Je tam tedy i spokojenost?
Zklamání tam chvíli bylo, ale druhý den už jsme to všichni hodnotili pozitivně. Cheb původně počítal, že se pro sezonu doplní o zahraniční hráče, z toho sešlo. Proto tam šli mladí z Brodu a já s nimi. Všichni jsme čekali, co bude, jestli budeme stačit. Druhé místo v základní části bylo překvapením, pak jsme chtěli projít do semifinále play-off, což se nám povedlo. Na KT Praha jsme si věřili, ale to už nám nevyšlo. Sezonu jsme ale měli velmi dobrou.

Cheb po příští sezonu avizuje posílení týmu. Vzhledem k tomu, jaká jména se v souvislosti s ním skloňují, počítám, že budete měnit dres. Je to tak?
Kluci sehnali finance, rádi by hráli špičku extraligy. Proto přicházejí noví a mladší hráči než já. Nepočítal jsem s tím, že budu pokračovat. Původně jsem myslel, že se stáhnu zpátky do Havlíčkova Brodu a budu hrát druhou nebo první ligu. Pan Jinek (manažer HB Ostrov – pozn. aut.) ale jednal o spolupráci s Hodonínem, kterému odchází jednička Patrik Klos. Proto bych měl vypomoci tam.