HB Ostrov soutěž s plným bodovým ziskem vede, Ostrava zatím ztratila dva body a v extraligové tabulce jí patří třetí příčka. „Jedeme vyhrát, k utkání cestujeme v nejsilnější sestavě,“ informoval trenér havlíčkobrodského týmu Bohumil Vožický.

V Ostravě tak nastoupí Dmitrij Prokopcov, Tomáš Tregler a Michal Obešlo. Na utkání necestují mladí hráči, kteří se v minulých kolech v sestavě objevovali, ale ani Bohumil Vožický. „S žákovskou reprezentací, tedy se Štěpánem Brhelem a Martinem Šípem, budu na turnaji TOP 10 ve Francii, do Ostravy jede trenér František Kanta, který v případě potřeby může nastoupit do zápasu, neboť je na soupisce,“ zmínil Bohumil Vožický.

HB Ostrov hrál zatím s výjimkou Havířova se soupeři ze spodních pater tabulky, v Havlíčkově Brodě si uvědomují, že družstvo čeká kvalitnější protivník, který může pozlobit.

Hokejisté Dukly Jihlava (ve vínovém) i Horácké Slavie Třebíč si ve středu připsali na své konto další tři body.
Hokejisté Dukly Jihlava i Horácké Slavie shodně zvítězili bez inkasované branky

Čtvrteční televizní utkání mezi TTC Ostrava 2016 a HB Ostrov Havlíčkův Brod začíná v 18 hodin.

Jak již bylo zmíněno, na republikovém šampionátu se stolním tenistům Havlíčkova Brodu dařilo. Čtyřhru ovládli Radek Skála a Michal Obešlo, těsně před branami finále ve dvouhře skončili Dmitrij Prokopcov a Tomáš Tregler. „Jsou to výborné výsledky, zvlášť mistrovský titul ve čtyřhře je mimořádně cenný,“ poznamenal k úspěchu trenér havlíčkobrodských stolních tenistů Bohumil Vožický.

Michal Obešlo a Radek Skála korunovali svoje vystoupení na mistrovství republiky finálovou výhrou poměrem 3:1 (11:8, 11:8, 7:11 a 12:10) nad Patrikem Klosem a Františkem Onderkou. Dmitrij Propopcov prohrál v semifinále 1:4 (11:9, 9:11, 7:11, 12:14 a 10:12) s finalistou Šimonem Bělíkem. Tomáš Tregler podlehl 3:4 (11:8, 1:11, 6:11, 11:7, 11:5, 8:11 a 3:11) novému mistru republiky Jiřímu Vráblíkovi.