Důvody k tomu má poměrně racionální. Michal Obešlo odjel už před pár dny do Řecka, kde má ideální podmínky pro trénink. „V Řecku už je také Dmitrij Prokopcov, oba tam hrají turnaje. O ty se bát nemusím,“ vysvětlil.

Z brodské základní sestavy v tuto chvíli v Čechách zůstává jen Tomáš Tregler. „I u něj je to otázka času, kdy vyrazí na nějaký evropský turnaj,“ uvedl Miroslav Jinek.

Nejkvalitnější herní praxi má momentálně Mohamed Shouman. Ten sice za HB Ostrov ještě neodehrál žádný zápas, protože ho zastavila omezující opatření v souvislosti s cestováním, ale na start nového angažmá se chystá velmi pilně. Doma v Egyptě hraje v barvách Al-Ahly turnajovou profesionální soutěž Biasness Man League. A vede si skvěle, ještě v ní neprohrál.

V posledním utkání letošního ročníku MSFL před jejím přerušením se v krajském derby utkali fotbalisté Velkého Meziříčí (v červeném) a juniorky Jihlavy (v modrém).
Co bude dál s fotbalovými soutěžemi? Klíčové slovo musí dát česká vláda

Nejhůře ze všech dopadl benjamínek týmu Radek Skála. Ten nejprve přišel o start na elitním juniorském turnaji v Berlíně, kam se měl posunout z role reprezentačního náhradníka. Ke vší smůle měl vzápětí pozitivní test na covid-19 a musel do karantény. „Jen mě bolela hlava, takže jsem doháněl školu. Teď už jsem v pořádku. Zkoušel jsem si už i zacvičit,“ hlásil v neděli.

Z toho je patrné, že jakákoliv společná příprava týmu v zahraničí by postrádala důvod. A podporuje to i fakt, že nikdo neví termín, odkdy se extraliga znovu začne hrát. „Když se podívám, jak se zlepšila situace v Izraeli, pak to u nás může jít stejným směrem. Za tři týdny tu můžeme hrát bez jakýchkoliv omezení. Je tu samozřejmě varianta, že omezující opatření u nás ještě přitvrdí a pauza bude delší, než se nyní uvádí,“ zmínil nejistotu Miroslav Jinek.

Přesto všechno zůstává optimistou. „Jsem přesvědčený, že nám pauza neublíží. Že to během pár tréninků doženeme a hráči budou podávat výkony, jakých jsme u nich zvyklí,“ ujistil.