Česká nejvyšší soutěž, Paddock liga, měla mít po tomto víkendu odehraná už dvě kola. V neděli devatenáctého dubna se měli poprvé představit v domácí prostředí i fotbalisté Vysočina Gladiators. Místo toho je čeká tento týden úvodní utkání Paddock eligy.

Nově vzniklá virtuální soutěž právě po Velikonocích startuje. „Chceme jít s dobou a připravujeme první oficiální ročník v esportu. Věřím, že na své si přijdou hráči i fanoušci. Madden je mezi naší komunitou velmi populární hrou,“ uvedl na svazových stránkách předseda České asociace amerického fotbalu Filip Hobza.

Madden NFL 20 je oblíbená hra na Playstationu 4. Do Paddock eligy se mohly přihlásit všechny aktivní kluby asociace, do prvního ročníku jich vstoupí deset. „Musíme se adaptovat na situaci, kterou nijak neovlivníme. Snažíme se v současné situaci nalézt příležitosti,“ vysvětluje Hobza.

„Zároveň směrem k našim partnerům hledáme alternativní a pokud možno atraktivní formy plnění. Logicky se nyní posouváme více do online aktivit. Nezapomínáme ani na naši početnou fanouškovskou základnu, které se snažíme co nejvíc zpříjemnit vynucenou pauzu nejen od fotbalu, ale lecčeho dalšího.“

Knihovnička ve Žďáře nad Sázavou.
Knihobudka ani sportbedna zatím ve Žďáře lidem neslouží. Kvůli koronaviru

Základní část potrvá pět týdnů, ve kterých odehrají týmy pět zápasů. Každý tým se střetne jednou se všemi soupeři ve skupině, pátý zápas odehrají s jedním soupeřem z druhé skupiny.

Po skončení základní části se odehraje semifinále play-off a finálový duel o Paddock Czech eBowl I) a zápasy o konečné umístění.

Týmy mají na odehrání kola jeden týden. Každý celek je složen ze tří hráčů, zápas mezi dvěma mančafty je složen ze tří duelů. Vítěz celého zápasu si pak do tabulky připíše výhru, poražený prohru.

Gladiátoři z Vysočiny byli zařazeni do skupiny Východ, první utkání odehrají proti Brno Alligators. Přenosy z některých zápasů budou k dispozici na Youtube.

PADDOCK ELIGA

Skupina Východ

Brno Alligators

Ostrava Steelers

Pardubice Stallions

Přerov Mammoths

VYSOČINA GLADIATORS

Skupina Západ

Litvínov Hunters

Prague Lions

Prague Mustangs

Příbram Bobcats

Ústí nad Labem Blades