Svěřenci trenéra Tomáše Demka mají po tomto zápase jistotu, že neskončí v tabulce skupiny D hůře než na třetím místě.

V úvodní dvouhře zápasu začal Pavel Širuček výborně. Slibně rozehraný první set, ve kterém vedl 9:5 a 10:8, ale nedotáhl do vítězného konce. Ve druhé sadě si oba hráči role vyměnili. Oh Sang Eun neproměnil tři setboly, aby nakonec prohrál 11:13. Přetahovaná pokračovala i v dalších setech. Rozuzlení přineslo až závěrečné dějství. Za stavu 7:5 se zdálo, že Jihokorejec získá první bod polského týmu. Jenže třiadvacetiletý český reprezentant vytáhl neuvěřitelnou sérii šesti míčků, vyhrál 11:7 a do vedení šel STEN marketing. Trenér Grodzisku zamíchal sestavou a do souboje s Japoncem Masatakou Morizonem vyslal Jakuba Kosowského. Nebylo to ale nic platné. S výjimkou druhé sady na stole kraloval levoruký Asiat, který přidal druhý bod českého šampióna.

Na trojce ukrytý Daniel Górak obral Tomáše Treglera o první set. Byla to ale jediná radost polského reprezentanta. Pětadvacetiletý Tregler se z této dílčí ztráty rychle oklepal, vyhrál tři sady po sobě a zpečetil tak vítězství českého šampióna v Grodzisku v poměru 3:0. Stolní tenisté STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod se v Grodzisku blýskli výbornými výkony a zaslouženě si připsali do tabulky skupiny D druhé vítězství.

„Konečně. To byl zápas podle mých představ. Kluci podali výborný výkon a hlavně jsme se bodově sešli. Důležitá byla první dvouhra. Širu v ní porazil Oha a soupeř byl rázem pod tlakem. My jsme toho dokonale využili. Masa přidal druhý bod a Tregy všechno dokončil. Mám velkou radost, už jsme si takový zápas zasloužili," uvedl krátce po utkání v Grodzisku trenér Tomáš Demek a dodal: „Těšíme na poslední zápas doma na Ostrově s Düsseldorfem. Víme, že mají problémy. Zkusíme na ně vlítnout a poprat se ještě u druhé místo v tabulce."

Velkou radost měl po zápase i prezident brodského týmu Miroslav Jinek: „Je to obrovský úspěch. Jsme první tým v historii, který postoupí ze skupiny. Všichni tři kluci zahráli famózně. Pro nás je motivací porazit Düsseldorf a na jeho úkor postoupit do další fáze Ligy mistrů. Na Ostrově bude pekelná atmosféra, očekává se až osm set diváků."

Ve druhém utkání skupiny D prohrála již v pátek oslabená Borussia Düsseldorf s francouzským Chartres 0:3. Po pátém kole má jistý postup do čtvrtfinále Ligy mistrů suverénní Chartres, o druhé postupové místo si to v pátek 18. prosince rozdají STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod a Borussia Düsseldorf.

Výsledky:

Bogoria Grodzisk – H. BROD 0:3
OH Sang Eun – Pavel ŠIRUČEK 2:3 (10,-11,8,-7,-7)
Jakub KOSOWSKI – Masataka MORIZONO 1:3 (-4,12,-7,-5)
Daniel GÓRAK – Tomáš TREGLER 1:3 (4,-6,-9,-6)

Düsseldorf – Chartres 0:3
Kamal Achanta – Pär Gerell 0:3 (-11,-7,-8)
Panagiotis Gionis – Gao Ning 0:3 (-5,-6,-7)
Danny Heister – Robert Gardos 0:3 (-10,-14,-8)

Pořadí ve skupině D po 5. kole: 1. Chartres ASTT 10 bodů, 2. Borussia Düsseldorf 8 b., 3. STEN Ostrov HB Ostrov Havlíčkův Brod 7 b., 4. Bogoria Grodzisk Mazowiecki 5 bodů.

František Zalewski