Český šampion je po třech odehraných kolech v tabulce skupiny D na třetím místě, které by na konci základní části soutěže znamenalo účast ve čtvrtfinále Poháru ETTU.

Téměř tisícovka diváků, včetně třicítky příznivců havlíčkobrodského celku, sledovala strhující utkání. Jeho hlavní postavou byl Patrick Franziska. Mladý německý reprezentant byl strůjcem druhého vítězství favorizovaného německého velkoklubu v letošní v Lize mistrů. Třiadvacetiletý Franziska nejprve přehrál v souboji vrstevníků Pavla Širučka, aby pak po výborném výkonu přidal rozhodující bod suverénní výhrou na jedničkou STEN marketingu Morizonem.

„Jsem velmi rád, že se mi dnes tak dařilo a pomohl jsem svému týmu dvěma body k vítězství. Oba dnešní zápasy mi skvěle vyšly, zvlášť ten s Morizonem, který tady proti Gionisovi předvedl výborný výkon. Hodně nám pomohlo vítězství Kamala, to byl pro nás uklidňující moment celého utkání," uvedl hrdina pátečního večera v Düsseldorfu Patrick Franziska.

Time-out pomohl

STEN marketing nebyl na ARAG CenterCourtu bez šancí, zejména poté, co Masataka Morizono smetl obranáře Panagiotise Gionise ve třech setech a vyrovnal na 1:1. V následujícím utkání trojek obou týmů měl Tomáš Tregler dlouho navrch. Vedl 2:1 na sety a ve čtvrtém 5:2. Trenér Borussie Danny Heister si za tohoto stavu vzal time-out a třiatřicetiletý Achanta Kamal a ožil. Především díky nepříjemnému servisu zápas dovedl do páté sady, kterou vyhrál 11:7.

„Po třetím setu jsem věřil, že povedeme 2:1. Tomáš to měl dobře rozehrané, bohužel to nedotáhl do konce. Je to velká škoda," poznamenal Petr Korbel a dodal: „Těžko se mi hledají slova. Jsem z toho hodně smutný, protože dneska jsme mohli Borussii porazit. Stále se to opakuje, máme šance, ale nedotáhneme to do vítězného konce. Nevím, jak na tom zapracovat. Když sedím na lavičce, nejraději bych tam někdy skočil a klukům pomohl. Mrzí mě, že Borussia hrála bez Tima a my jsme toho nevyužili. Co si budeme povídat, s Timem je Düsseldorf úplně jiné mužstvo."

Zklamání bylo patrné i ve tváři trenéra havlíčkobrodského STEN marketingu Tomáše Demka.

„Co se týká hry samotné a bojovnosti, nemohu klukům nic vytknout. I dnešní zápas to ukázal a stále se to opakuje, že si to prohráváme v hlavách. Oni nejsou ve hře lepší, ale lépe zvládají klíčové okamžiky. Šírec i Tregy sehráli vyrovnané partie, v koncovkách, kde se rozhoduje, si ale málo věří. Stolní tenis je prostě a hlavně o hlavě. Tregy místo toho, aby zápas dovedl do vítězného konce, udělal strašně moc lehkých chyb. Za stavu 5:2 nedal čtyři první topspiny. Prakticky se nedostal do hry, nenechal soupeře zkazit a postavil ho na nohy. Je to pořád stejné. Já už jsem to říkal minule, jestli trošičku zlepšíme tu hlavu, tak s nimi můžeme hrát bez problémů," konstatoval zkušený kouč.

Morizono nezklamal

Jediný bod STEN marketingu na zaplněném ARAG CenterCourtu vyválčil Masataka Morizono. Dvacetiletý Japonec si s obranářem Gionisem pohrál jako kočka s myší. Ve druhém utkání ale narazil. Patrick Franziska měl velký den a mnoho toho Morizonovi nepovolil.

„To, co Masa provedl s Gionisem, byla fantazie. Ale každý zápas je jiný. A Franziska to jen potvrdil. Masa musí ještě zapracovat na taktice. Nemůže to pořád jen otáčet banánem. Protihráči to pak čekají a připraví se na to. Petr mu to vysvětlil a ve třetím setu to už bylo lepší, ale na rozjetého Franzisku to dneska nestačilo," uzavřel Tomáš Demek.

Po třech kolech skupiny D jsou v čele tabulky s plným bodovým ziskem stolní tenisté Chartres ASTT, kteří dokázali vyhrát i v Polsku nad celkem Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Na druhou příčku se s pěti body posunula Borussia Düsseldorf, třetí je STEN marketing, poslední a stále bez vítězství zůstává Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Čtvrté kolo základní čísti Ligy mistrů se hraje v pátek 27. listopadu. Český šampión se představí v domácím prostředí, na Ostrov přijede dosud neporažený francouzský tým Chartres ASTT. Ve druhém utkání změří síly Bogoria Grodzisk Mazowiecki a Borussia Düsseldorf.