Stolní tenisté STEN marketing HB Ostrov sehráli v úterý reprízu loňského finále proti DTJ Hradec Králové. Zápas skončil remízou 3:3, ale spokojenější s ní jsou určitě domácí, a to i proto, že v zápase už prohrávali 1:3. Pokud Havlíčkův Brod v následujících kolech splní roli favorita, výchozí pozici z prvního místa pro play-off jim už nikdo nevezme.

EXTRALIGA STOLNÍHO TENISU

H. BROD – DTJ H. KRÁLOVÉ 3:3
Do zápasu lépe vstoupil domácí STEN marketing, když se ujal vedení zásluhou jedničky Tomáše Treglera, který si ve čtyřech setech poradil s Peterem Šeredou. Jenže následná tři utkání vyzněla pro hostující DTJ. Nejdříve si Martin Olejník poradil s Pavlem Širučkem. Ten více jak s Olejníkem musel zápasit s nataženým stehenním svalem.

Třetí utkání mezi Petrem Korbelem a Lubomírem Pištejem bylo nejvyrovnanější. První set vyhrál Korbel až v poměru 14:12, ale v následujících třech koncovkách setů byl šťastnější Pištej, který tak Korbelovi připravil jeho první extraligovou porážku a poslal DTJ do vedení 2:1. Nedařilo se ani Josefu Šimončíkovi, na kterém byl poznat herní výpadek zaviněný zdravotními problémy, se Šeredou prohrál ve třech setech.

V tuto chvíli to s domácím celkem nevypadalo vůbec dobře. V následující bitvě nejprve prohrál Tregler s Pištejem úvodní set, ale potom jasná jednička celé extraligy nenechala nic na náhodě a vykřesal pro Havlíčkův Brod jiskřičku na nerozhodný výsledek.

Ten musel potvrdit Petr Korbel proti Olejníkovi. Česká legenda stolního tenisu se ujala vedení 2:0, ve třetím setu měl štěstí v koncovce Olejník. Čtvrtý set vyzněl jasně pro Korbela v poměru 11:4 a STEN mohl slavit pro ně důležitý bod.

„V každém zápase hrajeme na vítězství, ale když prohráváte 3:1, tak musíte hrát aspoň na remízu. Dnes bod musím brát. U nás dva body může uhrát každý, dnes to byl Tomáš Tregler, je to týmový sport. Ale Tomáš dnes hrál výborně. Pochvalu zaslouží rovněž Petr Korbel, který zvládl s přehledem důležitý zápas s Olejníkem," chválil svěřence trenér Tomáš Demek.

Výsledky
Tregler – Šereda 3:1     (5, 9, -6, 5)
Širuček – Olejník 1:3     (-10, -7, 7, -7)
Korbel – Pištej 1:3        (12, -8, -9, -9)
Šimončík – Šereda 0:3  (-7, -15, -9)
Tregler – Pištej 3:1        (-7, 9, 2, 14)
Korbel – Olejník 3:1       (7, 8, -8, 4)