Pro Deník ji zhodnotil manažer týmu Miroslav Jinek, který prozradil několik změn, hlavně, co se týče obměny kádru.

Jak vznikl vůbec nápad přivést do Havlíčkova Brodu stolní tenis v extraligové podobě?
S tím přišel Ján Hrnčiřík v době, kdy se vědělo, že se do České republiky má vrátit Petr Korbel a hledali místo na hraní. Po domluvě s panem Kobesem došlo ke sloučení s ŠK STV Bratislava a licence se dala pod STEN marketing.

Z jakého důvodu?
Bylo to hlavně z důvodu, aby Kristian Kobes a Bai He mohli hrát play off zápasy.

S Jánem Hrnčiříkem došlo jak ke kontaktu?
My se s Honzou známe čtyři, pět let. Dodává nám věci do našeho B-týmu, různá vybavení a stoly.

On to byl docela takový risk přivést do Havlíčkova Brodu extraligu stolního tenisu. Minimálně se šlo do neznámého prostředí, protože nejvyšší soutěž v tomto sportu tady nikdy nebyla. Jak to s odstupem času hodnotíte?
Tak určitě., tam šlo o to, že jsme se to snažili pojmout profesionálně. Což si myslím, že se povedlo.

V čem měla spočívat profesionalita?
Tak sám víte, jak vypadají ohrátky u nás a jak jinde. Taraflex prostě všechno, aby mělo svoji úroveň a doufali jsme, že ty lidi sem dostaneme. Myslím, že byla i dobrá myšlenka kluků z B-týmu, že není dobré, kdyby to bylo zadarmo, tak za nějakých třicet korun se nikomu nic nestane. K tomu udělat tombolu a udělat z toho show pro lidi.

Kde jste bral inspiraci?
Byl jsem se jednou podívat v Německu na první lize a tam bylo jedenáct set lidí v tělocvičně. To bylo úžasné. Zhasli nástup hráčů a v tomto duchu jsme to chtěli pojmout. Lidi to chytlo a jsou nadšení. Široko daleko tady nic podobného není.

Jaká byla reakce na Havlíčkův Brod od samotného Petra Korbela?
Paradox na tom je to, že jsem vše domlouval s Honzou Hrnčiříkem, potom přijel pan Kobes, který si to tady okoukl a Petr byl někde na mistrovství a pořád někde cestoval, takže jsme se s Petrem viděli až při prvním soutěžním kole.

Každopádně jste svojí připraveností udělali takový „bum" v extralize, kdy si snad každý soupeř pochvaloval nejen prostředí, ale i atmosféru zápasů…
Já jsem měl informace od jednoho známého, který už se v extralize pohybuje dlouho a zná i mě, že nás nebudou mít rádi, protože jim ukážeme, jak se to má dělat. Ale já si myslím, že opak je pravdou. Třeba nám Havířov nevyšel vstříc v přehození zápasů, dnes si myslím, že by se to nestalo. Extraliga nás vnímá dobře, třeba předseda svazu pan Špaček nám přislíbil reprezentační zápas.

Tak to je pěkná odměna za práci. Na kdy se diváci mohou na reprezentaci těšit?
Bylo by to 15. až 18. srpna. Dále se lidi mohou těšit na třetího srpna, kdy budeme hostit galavečer stolního tenisu. Při tomto večeru budou uvedeny dvě osobnosti do síně slávy, sehraje se exhibiční zápas, chceme představit novou kolekci dresů a vlastně nový tým.

Proč došlo k těmto změnám?
Odešel jeden z generálních sponzorů a s ním i dva hráči, Kristian Kobes a Bai He. Mrzí nás to, ale je to tak. Stát se může, že pan Štefan Kobes koupí extraligovou licenci od jiného týmu a Bai He s Kristianem Kobesem budou našimi soupeři. Naopak máme podepsané dva špičkové hráče. Oba jsou to Češi na reprezentační úrovni. Zůstává tedy Petr Korbel a Jan Hrnčiřík, který bude plnit funkci hrajícího trenéra.

Bai He bude brodskému publiku asi hodně chybět?
Samozřejmě, byl to miláček publika, nejednou se mu skandovalo Bai He je bůh. Jak říkám, mrzí mě to, ale nic se nedá dělat.

Nemůžu se nezeptat na nové posily?
Podepsali jsme Pavla Širůčka z Králova Dvora a Josefa Šimončíka, který naposledy hrával ve Francii.

Několikrát jste vytvořili divácký rekord. Lepší výsledek si nelze ani přát?
Tak určitě. Kvůli lidem se to dělá a je dobře, že oni tu naši práci ohodnotí tak, že na ten zápas přijdou v takovém počtu, v jakém sem chodí. Když například na Kotlářce je průměr 20 lidí na zápas a tady 200, tak je to neuvěřitelné.

V první sezoně třetí místo je úspěchem. Nebo se pletu?
Úspěchem to určitě je, ale já v koutku duše doufal, že by to finále mohlo dopadnout. Nakonec nedopadlo, nedá se nic dělat, je to jen sport. Musím zase uznat, že kluci z Králova Dvora byli prostě lepší. Ať to byl Lubomír Jančařík, který hrál v životní formě, ale i ostatní.

Do nové sezony půjdete s jakým cílem?
Jelikož se Kralák (Králův Dvůr – pozn. autora) rozpadl (Jančařík odešel do zahraničí), tak určitě zahrát si finále.