Jejich soupeřem bude jeden z hlavních favoritů celé soutěže UMMC Jekatěrinburg na čele s pátým hráčem světa, Japoncem Džunem Mizutanim. V Jekatěrinburgu nechal Havlíčkův Brod dobrý dojem, když prohrál 3:1 a o bod se postaral Josef Šimončík proti Tan Ruinu.

Ostrovem bude chodit Mikuláš

STEN marketing pořád hraje o účast v Poháru ETTU a cesta vede přes vítězství nad ruským soupeřem nebo prohře francouzského Angers na půdě Saarbrückenu. Zápas se odehraje na Mikuláše, tak se očekává v Kulturním domě Ostrov pekelná atmosféra. „Tu budeme potřebovat," má jasno manažer týmu Miroslav Jinek a dodává: „Aby mohla být pekelná atmosféra, tak musejí přijít čerti a pokud se dostaví s rodiči i děti, tak je určitě navštíví s nadílkou i Mikuláš."

Nejen fanoušci jsou pro domácí tým výhodou. V prestižní Lize mistrů se brodský tým rychle okoukal a nasvědčuje tomu i předvedená hra, jak doma proti Saarbrückenu, tak výhra ve Francii nad Angers. „Přijede velký favorit, všechny hráče má do první padesátky světového žebříčku, ale my chceme být úspěšní v každém zápase. Cesta k úspěchu vede, že se všem hráčům sejde forma v jeden zápas. Zatím tomu tak nebylo. Nepředpokládám, že by některý hráč proti Jekatěrinburgu udělal dva body. Vyhrát můžeme v případě, že bude bodovat každý hráč," střádá plány brodský kouč Tomáš Demek.

Ve stejnou dobu bude probíhat i zmiňovaný zápas v Německu. „My se budeme soustředit na náš výkon. Během zápasu nic sledovat nebudeme," dodal Demek.