V ostravské hale na Varenské ulici se hrálo dvojutkání, přičemž větší důležitost měl nepochybně souboj stolních tenistů TJ Ostrava KST s pražským El Niněm. Domácí celek si mohl v případě remízy zajistit postup do play-off. Pražané však byli proti. Přestože nastoupili v oslabené sestavě, dokázali zvítězit 4:2.

Tento výsledek "přesunul" rozluštění tajenky, kdo bude šestým postupujícím týmem do play-off, na sobotu. Rozhodne se v přímém souboji mezi celky TJ Ostrava KST a SK Kotlářka Praha.

Úřadující český šampión, STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod, se se základní částí soutěže rozloučil zápasem s celkem DTJ – Slavia Hradec Králové. Lídr extraligové tabulky nastoupil v "ostravském azylu" bez Josefa Šimončíka a Petra Korbela, čehož bojovný soupeř využil a připsal si na konto cennou remízu 3:3.

„Chtěli jsme samozřejmě vyhrát, abychom šli do play-off z prvního místa, což se nám bohužel nepovedlo. Věřil jsem, že kluci udělají čtyři body, ale Tregy (Tomáš Tregler – pozn. autora) to nezvládl psychicky. Já jsem prohrál oba své zápasy, netrénuji, nejsem si jistý, je to prostě znát, ale musím kluky z Hradce pochválit, protože hráli výborně. Nyní se už musíme připravit na play-off, teď teprve pro nás začíná sezona. Pokud chceme obhájit titul, tak si soupeře nemůžeme vybírat, ale porazit musíme každého," řekl k remíze brodský trenér Tomáš Demek.

V Havířově mělo utkání domácích stolních tenistů s pražskou Kotlářkou očekávaný průběh. Favorizované domácí mužstvo zvítězilo 4:0 a půjde do play-off ze čtvrtého místa v tabulce.

H. BROD –  SLAVIE HK   3 : 3
Širuček – Sitak 3:1  (5, 5, -13, 6)
Tregler – Palkovský 1:3  (-9, -12, 8, -8)
Demek – Kanta 1:3  (-9, -9, 8, -10)
Tregler – Sitak 3:1  (8, -4, 1, 2)
Širuček – Kanta 3:0  (8, 8, 8)
Demek – Palkovský 2:3  (-9, 7, -10, 7, -4)