Jedna semifinálová série je již u konce. Stolní tenisté STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod si se Slavojem STZ Ústí nad Labem poradili velice rychle a k postupu do finále jim stačily tři utkání.

Obhájce mistrovského titulu vyhrál 4:1 a dvakrát 4:0, teď čeká na vítěze druhé semifinálové dvojice DTJ Hradec Králové – SF SKK El Niňo Praha EHW, která je naopak hodně vyrovnaná. STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod splnil v souboji s ústeckým Slavojem roli favorita. I když se hráči ústeckého týmu snažili, ani v jednom utkání nebylo o vítězství úřadujícího českého šampiona pochyb. Přece jen kvalita hráčského kádru obou soupeřících kolektivů byla diametrálně odlišná…

„Bylo to určitě důstojné semifinále. Slavoj zejména v prvním utkání u nás v Havlíčkově Brodě zahrál velice dobře. Ten zápas byl nejvyrovnanější, Ústí bojovalo, nakonec jsme vyhráli 4:1 a tím jsme otupili další odpor soupeře. V dalších zápasech šel výkon našich hráčů ještě nahoru a už jsme si postup více méně kontrolovali," uvedl trenér STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod Tomáš Demek a jeho myšlenky pak směřovaly k druhé semifinálové dvojici, z níž jeho svěřencům vzejde finálový soupeř.

„Ta série je hodně vyrovnaná. A bude to ještě velký boj. Mně osobně je úplně jedno, koho ve finále dostaneme. Ať vyhraje ten lepší, nebo lépe řečeno šťastnější. My se musíme hlavně na finále dobře připravit," dodal kouč STEN marketingu. Spokojený byl po postupu rovněž Petr Korbel: „4:1, 4:0 a 4:0 to je na papíře. Chtěli jsme sérii odehrát, co nejrychleji, což se nám povedlo, ale v prvním zápase jsme museli hodně bojovat, tam to vůbec jednoduché nebylo. Rozhodující bylo, že jsme zvládli druhý zápas v Ústí, kde je malá herna a velké teplo. Nejvíce samozřejmě kousal Tomáš Polanský."

Polanský nasbíral zkušenosti

Ten si semifinálovou sérii pochvaloval. „Pro mě to byla velká zkušenost, v krátkém časovém sletu jsem odehrál šest kvalitních utkání a samozřejmě nejvýše si cením vítězství nad Pavlem Širučkem," řekla šestnáctiletá naděje českého stolního tenisu Tomáš Polanský.

Ústecký Slavoj se ve své třetí extraligové sezóně premiérově představil v play-off. A hned si vybojoval postup mezi čtyři nejlepší české týmy, když ve čtvrtfinále přešel přes silný Havířov.

V semifinále už Ústí nad Labem na favorizovaný STEN marketing nestačilo, nicméně na severu Čech panuje s letošním vystoupením svěřenců trenéra Josefa Brauna velká spokojenost.

„Pro nás byla již účast v semifinále velkým úspěchem. My jsme své malé finále vyhráli s Havířovem, který jsme v dramatické čtvrtfinálové sérii vyřadili 3:1 na zápasy, a to čekal málokdo. S favorizovaným STEN marketingem jsme se snažili, co to dalo. Ale kvalitou je úplně jinde než většina českých extraligových týmů, včetně toho našeho. Přesto si myslím, že jsme byli důstojným soupeřem. Ostudu jsme rozhodně neudělali. A start STEN marketingu v semifinále play-off v Ústí nad Labem, to byl pro celý sever Čech velký sportovní svátek. Však také naše hala byla našlapaná k prasknutí…," konstatoval trenér Slavoje Severotuk Ústí nad Labem Josef Braun.

Ústecký celek odehrál téměř celou sezonu se třemi hráči, dvojici mladých odchovanců Tomáše Polanského a Jakuba Seiberta po svém příchodu do Ústí nad Labem vhodně doplňoval zkušený David Štěpánek. Určitě to byla povedená symbióza. „V základní části soutěže náš tým táhl David Štěpánek, v play-off s Havířovem se zase dařilo klukům. Celkově to pro nás byla výtečná sezona. Nejlepší v historii našeho klubu. Uhrát čtvrté místo mezi českou elitou s týmem, který má dva odchovance, to je husarský kousek. Bylo by hezké na letošní výborné výsledky navázat i v příští sezoně," uzavřel Josef Braun.

František Zalewsky