Svěřenci trenéra Tomáše Demka vyhráli i třetí utkání letošní finálové série play-off nad SF SKK El Niňo Praha EHW a potřetí za sebou vybojovali mistrovský titul.

Havlíčkobrodští stolní tenisté s přehledem zvládli i třetí utkání finálové série na pražské Kotlářce, kde zvítězili nad celkem SF SKK El Niňo Praha EHW 4:0. O dva body úřadujících šampiónů se zasloužil Masataka Morizono, po jednom přidali Pavel Širuček a Tomáš Tregler.

V úvodní dvouhře „televizního" utkání na zaplněné pražské Kotlářce sice Kristián Kobes vyhrál nad Masatakou Morizonem první sadu 11:7, ale levorukého Japonce to nijak nezaskočilo. Postupně si zvykl na prostředí haly, vyhrál tři sety po sobě a dostal STEN marketing do vedení. Následující duel mezi Bai He a Pavlem Širučkem přinesl daleko vyrovnanější partii. Oba hráči se dlouho přetahovali o vedení, tu nejdůležitější koncovku v páté sadě lépe zvládl český reprezentant. Ještě do přestávky přidal třetí bod obhájce titulu Tomáš Tregler. David Reitšpies dokázal na chvilku přibrzdit euforii týmu z Vysočiny, když získal první sadu poměrem 11:9. V souboji dvou bývalých spoluhráčů z pražského El Niňa se ale nakonec radoval Tomáš Tregler. Následující dvouhra měla nečekané obsazení. Premiéru ve finále play-off Extraligy si odbyl Tomáš Málek, který vystřídal Bai He. Proti Morizonovi však neměl mnoho šancí na úspěch. Skvělý Japonec se rozloučil s českou nejvyšší soutěží třísetovou výhrou a zpečetil tak vítězství STEN marketingu na pražské Kotlářce 4:0. Fanoušci havlíčkobrodského klubu se dočkali, hattrick byl na světě…

Trenér STEN marketingu Tomáš Demek byl na roztrhání. Přijímal jednu gratulaci za druhou, poté finálovou sérii krátce zhodnotil. „Splnili jsme roli favorita. Finálová série jen potvrdila, že jsme byli nejlepší. Máme velice vyrovnaný tým a s Morizonem, který je kolem třicítky na světě, nesmírně silný. Ta výkonnost byla úplně jiná než u ostatních družstev. Navíc jsme se mohli opřít o skvělé fanoušky, které nám určitě všichni záviděli. Bylo to vítězství celého klubu, ve kterém vládla skvělá atmosféra. Všichni si navzájem fandili, povzbuzovali se a to dodávalo celému kolektivu sílu. Dnes jsme soupeře zlomili díky výhře Pavla Širučka nad Bai He. Pak už to bylo všechno jasné. Z mého pohledu to byla skvělá sezóna. Vyhráli jsme Český pohár, extraligový titul a hráli jsme důstojnou roli i v evropských pohárech," konstatoval trenér STEN marketingu Tomáš Demek. Pražské El Niňo EHW po dvou bronzech letos vyválčilo stříbro. „Myslím si, že můžeme být s touto sezonou spokojeni. Našim cílem bylo dostat se do finále a to jsme dokázali. Druhé místo svým způsobem odráží rozložení sil v letošní extralize. Věděli jsme o síle finálového soupeře, který v sestavě s Morizonem byl jen těžko k poražení. Celkově musím naše kluky pochválit za bojovnost, že nešli do souboje s favorizovaným STEN marketingem předem poraženi. Cením si toho, že sehráli s velkým favoritem kvalitní zápasy. Uvidíme, jak to bude příští rok. V našem týmu dojde k velké obměně hráčského kádru. Těším se na práci s novým kolektivem, bude pro nás pro všechny zase další motivace," uvedl kouč SF SKK El Niňo Praha Josef Plachý.

Šéf havlíčkobrodského klubu Miroslav Jinek, trenér Tomáš Demek a hráči Petr Korbel s Pavlem Širučkem pamatují všechny tři mistrovské tituly STEN marketingu. Třiadvacetiletý český reprezentant má navíc ve sbírce ještě jeden extraligový triumf v dresu Králova Dvora. „Za tři roky, co jsem v Havlíčkově Brodě, jsme získali tři tituly. Co si víc přát. Bylo to pro mě určitě úspěšné angažmá, na které budu moc rád vzpomínat. Hlavně na ty fanoušky, to je něco neskutečného. Snad se s něčím podobným ještě někdy setkám. A co se týká těch tří havlíčkobrodských titulů, musíme si přiznat, že letos s Morizonem v sestavě to bylo určitě nejsnazší," uvedl Pavel Širuček a jeho myšlenky už směřovaly k oslavám, které propuknou hned v autobuse při cestě domů. „Mám z toho trošku strach. Míra vyhrožoval, že to bude velké. Už v autobuse bude šampáňo, panáky a další nápoje. Jsem zvědav, jak to skončí. Vloni to moc dobře nedopadlo…," dodal rodák z Havířova, který odchází do polské Toruně.

EL NIŇO – H. BROD 0 : 4
Kristián KOBES – Masataka MORIZONO 1:3 (7,-5,-4,-9), BAI He – Pavel ŠIRUČEK 2:3 (-3,8,10,-9,-8), David REITŠPIES – Tomáš TREGLER 1:3 (9,-6,-4,-8), Tomáš MÁLEK – Masataka MORIZONO 0:3 (-6,-4,-5). Konečný stav finálové série: 0:3.

František Zálewský