Podle Petra Korbela je to naprosto reálné, hráčský kádr má pohromadě a plány ambiciózní. „Po návratu z ciziny jsem toužil po tom, vybudovat fungující klub. To ví každý, kdo se o vrcholový ping pong v Česku zajímá. Před čtyřmi lety jsme získali licenci, hledali vhodné působiště a nakonec se dohodli s Mirkem Jinkem z Havlíčkova Brodu. Myslím, že to byla spolupráce víc než úspěšná. Byla však od samého začátku časově omezená, byli jsme dohodnuti na čtyři roky. Nyní nastal čas pro změnu a jsem moc rád, že jsme našli odpovídající zázemí v kraji, odkud pocházím. Vždyť Ostrava byla dlouhá léta baštou stolního tenisu," vysvětluje stěhování na sever Moravy medailista z mistrovství světa i Evropy.

Před několika dny klub na svém facebookovém profilu představil hráčský kádr, svolení APK ke startu v extralize má a nyní ještě čeká, zda se bude moci představit v prestižní Lize mistrů. Tým trenéra Tomáše Demka ve složení Chiang Hung-Chieh (Taiwan), Aleksandar Karakašević (Srbsko), Tomáš Tregler, Petr Korbel a Lukáš Pavlovský na to podle postavení jednotlivých hráčů na světovém žebříčku bezesporu má.

„Koncem týdne padne definitivní rozhodnutí. Klíčové je umístění na žebříčku a součet bodů prvních tří hráčů. Ten máme zhruba o dvě stě bodů vyšší, než jsme měli vloni v Havlíčkově Brodu, takže doufám, že se mezi elitní evropskou šestnáctku vejdeme," věří Petr Korbel.

Klub bude působit na poněkud nezvyklém místě, které ovšem na druhé straně nabízí velké možnosti. Ostravské výstaviště Černá louka, konkrétně pavilon A2, se už během léta změní v království ping pongu. „Vejde se tam čtrnáct až šestnáct stolů, a co je hlavní, nebudeme je muset nikam uklízet a stěhovat. Od začátku chceme rozjet Akademii stolního tenisu Petra Korbela, věnovat se mládeži a také handicapovaným sportovcům. Už jsem říkal, že ping pong má ve městě obrovskou tradici a jsem přesvědčen, že divákům, ale také mladým zájemcům o tento sport budeme mít co nabídnout. Naším cílem je mistrovský titul. Kádr na to určitě máme," dodává.

František Zálewský